10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Muži FC se loučí s trávníkem

ROKYCANY - Další smolnou porážku si do tabulky krajského přeboru zaknihovali fotbalisté z Husových sadů.

Redakce

SKP Rapid Plzeň–FC Rokycany 3:2 – po nešťastném domácím vystoupení s Nýřany (rozhodující gól seveřanů padl v 92. minutě) se obdobný scénář opakoval i v Plzni na Lopatárně.

Kohoutova paráda

Hostům scházeli Schveinert, Bečka, Čihák i gólman Vild, jehož nahradil Mudra. Na postu stopera se představil Korelus. Plzeňané začali náporem a hned ve třetí minutě spatřil žlutou kartu Brož. Chvíli na to stálo při hostech štěstí po skrumáži před Mudrou, vzápětí zažehnal nebezpečí Jícha. Až po čtvrthodině zahrozil Jiří Scheinherr, gólman byl připraven. Nepřesně pak vypálil Mraček, ale tentýž hráč ve dvacáté minutě utekl zadákům. Po jeho ráně se k odraženému míči dostal Kohout, obešel dva zadáky a pod padajícím brankářem otevřel skóre.

Z dálky to o pět minut později zkoušel Jedlička, ochránce svatyně byl připraven. Vyrovnaná partie pokračovala a z hráčů Rapidu dělal obráncům FC starosti hlavně Korda, který kdysi v Rokycanech působil. Škoda, že pět minut před odchodem do kabin bylo srovnáno po přesné střele k tyči. Ještě ve 43. minutě se Mudra zapotil, ale šanci zneškodnil.

Úder v 92. minutě

Hned po obrátce zahrál rohový kop Jedlička a Blechův pokus srazili zadáci Rapidu na další roh. Spolupráce stejné dvojice se opakovala v 51. minutě a převaha FC vyústila ve druhou branku! Čtyři minuty a to však nevýrazný sudí Kračmer nařídil hodně přísnou penaltu po Korelusově zákroku a bylo to 2:2. Naši vyslanci přesto nadáli bojovali s otevřeným hledím a v 65. minutě Korda v posledním okamžiku ukopl míč před dotírajícím Fialou. Brož napálil míč do spojnice břevna a tyče, ale to už otěže přebíral protivník. Získal převahu, naštěstí bez efektu.

V 84. minutě domácí Lavička přestřelil, hned na to byl napomínán Procházka a rozhodující moment se zrodil v nastaveném čase. Jiří Scheinherr zahrál rukou a po trestném kopu se dopustil jediné chybičky gólman Mudra. Minul míč, který prý byl ale tečován a soupeř se radoval ze šťastné výhry.