Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALSparťané míří na Chodsko

DOMAŽLICE - Již 12. kolo divizní A skupiny zavítá tuto sobotu na domažlickou Střelnici, kde domácí Jiskra přivítá Marilu Votice

Autor:
Redakce

Druhé Jiskře půjde především o tři body, které si od pátého celku tabulky aspirujícího na postup do ČFL nenechá vzít. Zápas začíná v 14.30 hod. na již zmiňované Střelnici.
Oba týmy se spolu utkaly minulou podzimní sezonu, kde Jiskra prohrála 3:0. Na jaře však porážku oplatila. Skore 3:1 pomohly branky Bublíka, dále pak pokutový kop Paula a ´hlava´ Šota.
Votice hrály v minulém kole doma s Jiskrou Třeboň a prohrála vysoko 4:1.
Jiskra v sezoně zatím dvakrát prohrála, naposledy s Meteorem Praha, když dvakrát v utkání vedla 1:0 a 2:1. Malé rozměry hřiště ztěžovaly Jiskře rozehrávku a kombinaci. Trenéři měli starosti se složením obrany a k tomu se v zápase zranil Mašek.
Marila Votice má ve svém kádru exsparťany Michala Horňáka, účastníka ME 1996 v Anglii, vícemistra Evropy a bývalé reprezenty Zdeňka Svobodu a kanonýra Horsta Siegla, asistenta trenéra Sparty Praha.
Trenér domažlické Jiskry Milan Dejmek k nastávajícímu zápasu řekl: „Na toto utkání se samozřejmě důkladně připravujeme. Protože hrajeme doma, tak bychom chtěli získat všechny tři body. Votice disponují velice zkušeným kádrem s několika bývalými reprezentanty. Soupeř je velice zdatný a technicky na vysoké úrovni. My bychom chtěli odčinit velice špatný výkon z Meteoru Praha, kde jsme nepředvedli naší hru, která nás zdobila v minulých utkáních. Doufám, že si hráči vzali k srdci ponaučení a věci, které jsme jim při trénincích vytýkali. Co se týče zdravotního stavu, tak je Michal Bublík připraven odehrát větší část zápasu, než tomu bylo v Praze. S lehkým tréninkem začal Jiří Šámal, ale z devadesáti procent nebude moci na sobotní zápas nastoupit. Co se týče Jana Šmirkla, který studuje v Praze, o nominaci do sestavy se rozhodneme na poslední chvíli.“

 

Jiří Pojar