Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTachov poslal Klatovy do kolen

Divizní šlágr mezi Ta­chovem a Klatovy skončil vý­hrou domácích borců 5:0! V první půli to však zdaleka na debakl nevypadalo. Kla­tovští fotbalisté kladli tuhý odpor a mohli i skórovat. První jejich šanci zazdil György, a když Malý poslal domácí z penalty do vedení, odmítl vyrovnání Rendl. Z hranice malého vápna osa­mocený hlavičkoval vysoko nad branku Tachova.Po obrátce už bylo všechno jinak. Kanonýr Rulf mířil tak neomylně, že dosáhl hattrick, další gól přidal Braun a re­kordní výhra byla na světě. Domácí obrana už nastoupi­la k tomuto důležitému duelu téměř kompletní. „Stabilizace obrany je příjemným faktem. První půli naše hra nebyla ještě podle představ, o pře­stávce jsme si něco v šatně řekli. Po návratu na hřiště jsme vstřelili rychle dva góly a už to bylo úplně o něčem ji­ném. Ve druhých pětačtyřice­ti minutách to byl kvalitní ko­lektivní výkon," chválí svůj tým tachovský trenér Mi­roslav Chada. Ten má do dalších utkání jedno přání: „Obrana by snad už mohla vydržet ve stabili­zované podobě. Je to základ naší hry," dodal Chada. Klatovy v kvalitním prvním dějství navázaly na předchozí dva dobré zápasy, po druhém inkasovaném gólu se však ze hřiště úplně vytratily. „První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Škoda jen, že György a Rendl nevyu­žili vyložené šance. Rychlý druhý inkasovaný gól hned po přestávce však všechno smazal. Opět se projevila ne­zkušenost našeho celku. Jas­ná je jedna věc: když nedává­me góly, nemůžeme vyhrát," lamentoval trenér Klatov Jiří Toman.

Domažlice se v případě ví­tězství mohly bodově dotáh­nout na vedoucí Prachatice, které doma nečekaně remizo­valy 2:2 s Admirou. Získat tři body na Meteoru nemusel být zase až tak velký problém, kdyby Chodové podali svůj obvyklý výkon. Po gólech Mužíka a Šota sice vedli 1:0 a 2:1, ale v závěru po hrubkách dvakrát inkasovali a dostavi­la se překvapující prohra 2:3.Nečekaný kolaps domažlic­kých borců překvapil hodně i jejich kouče Milana Dejmka. „Podali jsme nejhorší pod­zimní výkon. Hráči to možná podcenili a mysleli si, že se soupeř porazí sám. Chyběla kombinace, jen jsme míče na­kopávali. Navíc jsme hráli bez pohybu, nasazení a agre­sivity. Přesto jsme vedli 2:1, ale během pár posledních mi­nut si trestuhodně nechali dát dva góly," lamentoval Dejmek.Pro špatný výkon mužstva má i jedno vysvětlení. „Tím, že nehrají zranění či nemocní Šámal, Vacek, Paul, Šmirkl, postrádám defenzivní hráče. Dnes musel hrát na beku útočník Mašek, a když se hned v úvodu zranil, šel na je­ho místo záložník Černý. Ten potom chyběl ve hře dopředu. Prakticky každé utkání mu­sím obranu lepit nějakým způsobem dohromady."

Poslední Vejprnice ve Stra­konicích dlouho odolávaly. V poli sehrály dokonce vyrov­naný souboj, leč v obou poku­tových územích se projevila nezkušenost mladého a zra­něními oslabeného mužstva. Chyby v obraně a minimální ofenzivní produktivita zna­menaly porážku 0:4. Tento­krát mužstvu chyběl i bran­kář Hajžman. „Byl na služební cestě v Německu, a tak šel do branky Loužecký, který s námi tré­noval za měsíc asi jen tři­krát," povzdechl si vejprnic­ký trenér Jaromír Myslive­ček a tvrdil, že herním proje­vem svých svěřenců zklamán nebyl. „Mezi vápny jsme hráli dobře. Dokonce i strakoničtí diváci nás chválili." Vejprnické borce však opět srazily ke dnu tradiční chyby. „Dostáváme strašně laciné góly a na branku prakticky nevystřelíme." Navíc byl už ve 28. minutě vyloučen Kuče­ra. „Dostal žlutou kartu, hned jsem ho střídal, ale z lavičky stačil ještě rozhodčímu něco říct a dostal za urážku červe­nou. Bude to stop minimálně na čtyři zápasy a pro nás další oslabení," hořce konstatoval Mysliveček.

Pavel Hochman