11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Benešovská kanonáda

Benešov/ V krajském divizním derby si SK Benešov po dlouhé době pochutnal na soupeři a Hořovicko si domů odvezlo potupných šest gólů.

Benešovský Martin Prikner, autor jedné z branek, měl v popisu práce i bránění, tentokrát ho neobelstil Dušan Nesnídal.

Autor: Foto: Deník/Pavel Šimáček

SK Benešov – Hořovicko 6:1

V krajském derby úvod diváky nenadchl. Až záverečná desetiminutovka poločasu vyšla perfektně domácím. Nejprve Havlín hlavičkoval do náruče brankáře Slováčka. Poté začal řádit Turek. Nejprve jeho střelu neudržel brankář a dobíhající Žák pohodlně otevřel skóre. Vzápětí vychytal Slováček Turkovo sólo, aby stejný hráč ihned po rohu Bárty hlavičkoval do sítě. Těsně před koncem poločasu se na dlouhou nohu opět prosadil Turek po trestném kopu Bárty.

Po přestávce vsadilo Hořovicko vše na ofenzivu, poslalo do hry tři útočníky a Kunc v úvodu čaroval při hlavičce Štěcha, střele Kaufmana, Číhaře a dorážce Ábela. Domácí podnikali rychlé brejky. V 70. minutě se po ruce hostujícího obránce tradiční exekutor penalt Chomát nemýlil. Hosté definitivně odešli a domácí jim přidali ještě Priknerem po narážečce s Havlínem a Čápem po zblokované střele Šmejkala další dva góly. Čisté konto ale Kunc neudržel, protože v závěru fauloval Braný Číhaře a Štěch z penalty upravil na konečných 6:1.

„Na začátku jsme se nedostali do hry, ale postupem času se nám začalo dařit, proměnili jsme šance a poločas vyhráli 3:0. O přestávce jsme si řekli, že budeme ve druhé půli hrát ze zajištěné obrany. Soupeř otevřel hru a začal hrát na tři útočníky. My jsme si z brejků vytvořili několik šancí, které jsme většinou proměnili. Soupeř po čtvrtém gólu rezignoval a my jsme zaslouženě zvítězili,“ spadl po zápase kouči Benešova Ladislavu Fialovi balvan ze srdce.

Branky: 39.a 45. Turek, 37. Žák, 70. Chomát (z PK), 82. Prikner, 84. Čáp – 86. Štěch (z PK). Rozhodčí: Hlaváč. ŽK: Havlín – Nedemlejnský, Větrovský. Diváci: 120. Poločas: 3:0.

SK Benešov: Kunc - Křivohlavý, Chomát, Hanousek (75. Večera), Žák – Prikner, Braný, Bárta (75. Šmejkal), Štěpán – Havlín, Turek (57. Čáp).