17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dlouhý Újezd - Jiskra Domažlice B 2:1 (2:0)

Sparta Dlouhý Újezd – Jiskra Domažlice B 2:1 (2:0)

V utkání, ve kterém se hrálo o první míst v tabulce, podala rezerva Jiskry jeden ze svých slabších výkonů a tak si domácí, kteří byli většinu zápasu lepším mužstvem, připsali zaslouženě všechny body a posunuli se na čelo tabulky. Domácí ovládli střed hřiště a vysoké stereotypní přihrávky domažlických zadáků dopředu, v poklidu sbíral soupeř, takže útočná aktivita hostů nebyla kvalitní. Domažlickým hráčům chyběl větší pohyb, u míčů byli později, proto prohrávali většinu soubojů a když k tomu vázla i kombinace, odešli z tvrdě a nervózně hraného zápasu poprvé v letošní sezóně poraženi.

Již ve 2. minutě musel brankář Kohel odkopávat míč před nabíhajícím domácím Žemličkou. O tři minuty později zatáhl na druhé straně míč po pravé straně domažlický Krakeš, našel centrem nabíhajícího Kotlana, ale ten si v běhu míč na prsou dobře nezpracoval, ten mu odskočil a bylo po šanci. V 8. minutě si s Váchalovým tr. kopem ze 25 metrů poradil domácí brankář Haník a vzápětí na druhé straně rozehrál rohový kop domácí Veleta, domažlický Janeček ve snaze odhlavičkovat míč, jej poslal ke vzdálenější tyči za bezmocného Kohela – 1:0. Poté si s volejem domácího Mihála poradil Kohel a na druhé straně domácí odvrátili Janečkův centr zleva. Po čtvrthodině hry musel Kohel vytlačit na roh Žemličkovu střelu z úhlu a stejně si vedl na druhé straně Haník, po střele domažlického Váchala ze 17 metrů zleva. Na trávníku se začalo jiskřit, ale žluté karty sbírali pouze domažličtí. Ve 25. minutě dvakrát zahrozil domácí Zeman, ale poprvé mířil volejem ze 23 metrů nad branku a podruhé vedle levé Kohelovy tyče. Několik akcí hostů, zakončených centry domácí zadáci odvrátili a přišla 34. minuta, kdy se perfektně uvolnil přes dva obránce domácí Tůša, jeho střela ze 12 metrů se odrazila o pravé Kohelovy tyče k Mihálovi, který míč naservíroval Bydžovskému a jeho střela z 10 metrů k pravé tyči znamenala vedení 2:0. O pět minut později zastavil šanci Kotlana po Krakešově nahrávce odpískaný ofsajd. Když pak na tr. kop domácího Velety u vzdálenější tyče hlavou nedosáhl Žemlička a tr. kop Palúcha na druhé straně domácí odvrátili, bylo to v prvním poločase vše.

Naději na zvrat vykřesali hosté v 53. minutě, kdy Kruml rozehrál tr. kop ze 24 metrů a brankář Haník na míč, který prošel zdí a skončil u pravé tyče, nereagoval – 2:1. Výroky nepřesného rozhodčího Klímy psychicky neunesl autor domažlického gólu již o dvě minuty později a za řečnění byl vyloučen. Poté si Kohel poradil s tr. kopem domácího Velety a na druhé straně centr hostujícího Palúcha srazili domácí na roh. Hra se odvíjela mezi šestnáctkami a žádné z mužstev se nedostávalo na dostřel soupeřovy branky. Půlhodinu před koncem sice domácí vstřelili další gól, ale ten nebyl pro předchozí ofsajd uznán. V 67. minutě vyrazil Kohel na roh střelu Zemana zleva a vzápětí po Mihálově centru hlavičkoval Žemlička z 10 metrů vedle Kohelovy branky. V 74. minutě poslal hostující Palúch dopředu Krakeše, ale tomu včasným vyběhnutím míč sebral míč z nohy brankář Haník. O tři minuty později stačil domácí gólman vytěsnit na roh Váchalův tr. kop z 18 metrů a Palúchovu akci po pravé straně domácí zadáci zastavili odkopem. Hosté se do konce zápasu snažili o srovnání skóre, ale Váchalův volej ze 30 metrů mířil vedle a střela v pádu téhož hráče o chvíli později si rovněž cestu mezi tyče nenašla. Domácí mohli svůj náskok pojistit v 90. minutě, dy se do vyložené šance dostal Zeman, ale Kohel výborným zákrokem jeho střelu ze 14 metrů vyrazil.

Sestava Jiskry Domažlice B: Kohel – Dufek, Váchal, Rejthar, Neumann – Palúch, Brichcín (72. Pavlíček), Kruml, Janeček – Krakeš (76. Vísner), Kotlan (67. Rojt). Trenér: Jiří Šperl.

Rozhodčí: Klíma, ŽK: 3:4, ČK: 1:0 (55. Kruml)