16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Stafin prodloužil domácí neporazitelnost

HOLÝŠOV - V 10. kole krajského přeboru zavítal exdivizní celek Horažďovic na půdu doma dosud neporaženého Holýšova.

Redakce

HLAVNĚ MU MUSÍM UTÉCT. Na fotce holýšovský Patrik Hulina (vlevo) v souboji s horažďovickým hráčem
Autor: Jan Zavadil

Domácí nastoupili v kompletní sestavě pouze v brance s náhradním brankářem Marcelem, který jej během zápasu několikrát výbornými zákroky podržel. Domácí chtěli navázat na dvě výhry z předchozích dvou kol, hosté naopak chtěli napravit zaváhání z minulého kola, kdy prohráli na domácím hřišti. Holýšov svou roli zvládl dobře a po zásluze si domácí celek připsal na své konto další cenné tři body.

FK Stafin Holýšov – FK Horažďovice
1:0 (1:0)
Obě mužstva vstoupila do zápasu bojovně a s velkým nasazením. V první větší šanci se už v 1. min. ocitl domácí Hamerník, který po rohu Huliny obdržel přihrávku od Procházky a z otočky prudce vystřelil, ale bohužel vedle levé tyče hostujícího Charváta.

V 15. min. se dostali také ke slovu hostě, když jejich útočník vyslal tvrdou střelou, ale holýšovskou bránu minul. Ve 21. min. obdržel první žlutou kartu zápasu za faul horažďovický Jiřík. Po tomto faulu následoval přímý kop Tlustého, který horažďovický gólman vytěsnil, ale ani hlavička holýšovského Hamerníka skončila pouze v rukavicích Charváta. Ve 25. min. opět Marcel střelu horažďovického hráče vytěsnil nohou a zachránil tak domácí před gólem.

Od této chvíle hosté velmi přitvrdili a domácí hráči po jejich zákrocích velmi často končili na hrací ploše. Ve 36. minutě mohli diváci sledovat velmi pohlednou kombinaci Šimky s Tlustým, Tlustého střela byla však zblokována v poslední chvílí hostujícím obráncem. Ve 38. min. obdržel nejprve žlutou kartu za urážky rozhodčího horažďovický Jůda a o pět minut později za tvrdý zákrok na domácího hráče i hostující Kupec.
Po jeho faulu zahrávali domácí přímý kop, míče se chopil Lukáš, který vypálil jedovatou střelu, tu naneštěstí pro hosty přizvedl vlastní hráč hlavou a poslal míč do šibenice. Charvát neměl šanci zakročit – 1:0.

Do druhého poločasu vlétly aktivněji domácí a bylo to vidět i na hře. Už ve 46. min. se v obrovské šanci ocitl domácí kapitán Tlustý, ale pálil nad břevno. Poté se míč přeléval z jedné strany na druhou s mírnou režií holýšovských hráčů. Po několika dalších šancích hosté maximálně přitvrdili a posílali domácí hráče zákroky na hranici pravidel, mnohdy až za ní, k zemi.

V 86. min. tvrdou střelou střílel Majlát, ale domácí brankář vytěsnil na roh, z něhož ovšem domácí nic nevytěžili. V poslední minutě byl brutálně udeřen domácí hráč loktem do obličeje. Faul, který mohl být oceněn červenou kartou, ale rozhodčí odměnil pouze žlutou kartou, kterou za tento zákrok viděl horažďovický Mourek.

Vypjatý konec utkání už žádný gól nepřinesl a zápas skončil těsnou výhrou holýšovského celku.

„Musím říci, že naši hráči převedli pohledný výkon a zaslouženě vyhráli. Výkon rozhodčího Raucha byl velmi dobrý, utkání řídil velmi dobře a setkal se až na ten konec i s kladným hodnocením od diváků,“ dodal jeden z návštěvníků.

Sestava Holýšova: Marcel - Hamerník, Snášel, Kaas, Majlát, Hulina, Šimka, Jeniš,Lukáš, Procházka, Tlustý, Trenér: Štěpán Hirschl