18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice B - Sokol Postřekov 2:0 (0:0)

Postřekovský brankář Nosek zabránil debaklu

Vedoucí celek tabulky I. B třídy hostil v dalším domácím vystoupení na svém hřišti aktuálně třetí mužstvo a okresním derby nezaváhal, když po množství neproměněných šancí nakonec vyhrál pouze rozdílem dvou branek. Rezerva Jiskry si tak po remíze Dlouhého Újezda ve Sulkově upevnila svoji vedoucí pozici a získala dvoubodový náskok, ale v dalším kole zajíždí právě na hřiště Sparty Dlouhý Újezd, kde se bude hrát opět o první místo.

Domácí byli v úvodu zápasu aktivnější, ale Krumlova střela z 25 metrů skončila v rukou brankáře Noska a další pokus Váchala ze 20 metrů těsně minul levou postřekovskou tyč. V 7. minutě trefil hostující Steinberger z tr. kopu jen zeď domácích hráčů a o šest minut později poslal tr. kop Vavříka hlavou z 10 metrů nad Kohelovu branku postřekovský Steinberger. Hosté postupně hru v poli vyrovnali a útočné akce se přelévaly od šestnáctky k šestnáctce. V 19. minutě srazili hosté ostrý centr Palúcha zleva na roh a o minutu později si s Krakešovým pokusem z 18 metrů Nosek poradil. Ve 21. minutě sice domácí Kotlan po Čechově přihrávce dopravil míč za Noskova záda, ale pro ofsajd nebyl gól uznán. Vzápětí na druhé straně usměrnil Berouškův centr zprava hlavou z 10 metrů nad domažlickou branku Buček. Ve 22. minutě Noska nezaskočil z tr. kopu Palúch a na druhé straně museli domácí zadáci zblokovat na roh Steinbergerovu střelu ze 20 metrů. Ve 25. minutě se domácí Kotlan dostal do první vyložené šance, když šel po Palúchově vysunutí sám na Noska, ale se zakončením zaváhal a postřekovský gólman vyběhnutím a pádem do střely míč zachytil. Na trvávník se snesla nervozita a zbytečná tvrdost, kterou rozhodčí Vondra potrestal během deseti minut dvěmi žlutými kartami pro postřekovkého Cibulku a Beštu. Když pak žlutou viděl i Malzer a neodpustil si následně zbytečné řečnění, byl poslán předčasně pod sprchu. Ve 38. minutě se ke střele z otočky dostal domácí Váchal, ale jeho nedůrazná střela ze 20 metrů skončila vedle pravé Noskovy tyče. Pět minut před obrátkou měl velmi nepřesnou mušku ze 25 metrů domažlický Kruml a o chvíli později na druhé straně zamířil z tr. kopu Polák vedle levé domažlické tyče. Vzápětí stačili postřekovští srazit střelu Palúcha z 18 metrů. Ve 43. minutě poslal tentýž domácí hráč do další tutovky Kotlana, ale ten stejně jako poprvé trefil ze 12 metrů jen tělo padajícího brankáře Noska a míč skončil vedle jeho branky. Rohový kop rozehrál zleva Palúch, míč se odrazil k Váchalovi, ale jeho střelu z šestnáctky stačili hosté zblokovat.

V úvodu druhého poločasu nastoupili domácí odhodláni strhnout vítězství na svou stranu. Soupeře postupně zatlačili na jeho polovinu a na branku Noska se valil jeden útok za druhým. Ve 49. minutě zakončil nepřesně ze 23 metrů domácí Kruml a na druhé straně Polákovu střelu z šestnáctky zblokovali domácí. V 52. minutě si s Čechovým centrem zprava poradil Nosek a vzápětí Krakešovu střelu zprava z šestnáctky srazili postřekovští zadáci. V 54. minutě byl těsně před šestnáctkou faulován pronikající Kotlan, tr. kop rozehrál Kruml a jeho střela přesně k pravé Noskově tyči znamenala změnu skóre – 1:0. O tři minuty později se pěkně uvolnil domácí Kotlan, vyloženou šanci zahodil střelou z 10 metrů do těla vybíhajícího Noska, míč se k němu odrazil zpět, našel zpětnou přihrávkou Palúcha, ale jeho volej z 15 metrů trefil jednoho ze soupeřů. V 58. minutě poslal Kotlan do vyložené šance Krakeše, který sám proti postřekovskému brankáři vystřelil z 10 metrů opět jen do jeho těla. Vzápětí stačili hosté srazit střelecký pokus Krumla ze 25 metrů a střelu Krakeše zleva zachytil Nosek. Po hodině hry rozehrál tr. kop z 25 metrů Kruml, míč přizvedl hlavou Krakeš, ale trefil jen levou tyč postřekovské branky, k odraženému míči měl nejblíže Krakeš, ale jeho další šanci a střelu zprava z 10 metrů srazili hostující obránci. V 64. minutě zamířil volejem domácí Palúch vedle levé Noskovy tyče a vzápětí poslal Váchal do další tutovky Krakeše, který však sám proti Noskovi z 10 metrů opět trefil jen tělo dobře vybíhajícího gólmana. V 67. minutě zneškodnil Krakešovu střelu z 18 metrů Nosek a o dvě minuty později poslal domácí Kotlan do vyložené šance Krumla, který z 15 metrů zprava trefil opět jen tělo vybíhajícího Noska. V 73. minutě vyslal Váchal dopředu Kotlana, ten obešel dva obránce a střelou ze 14 metrů do protipohybu postřekovského brankáře konečně protrhl střeleckou smůlu a zvýšil na 2:0. O minutu později byl za faul vyloučen hostující Vavřík a to znamenalo pro Postřekov definitivní konec naděje na zvrat zápasu. V 78. minutě byl po závaru před brankou hostů rukou stažen Kotlan, ale rozhodčí ukázal žlutou kartu domácímu útočníkovi za simulování. Vzápětí poslal Krakeš do další tutovky domácího Palúcha, ale ten ze 13 metrů trefil opět jen tělo brankáře Noska. O čtyři minuty později našel Kotlan volného Janečka, ale jeho volej z šestnáctky mířil nad soupeřovu branku. Postřekovští se v této fázi zápasu dostávali před Kohelovu branku nakopávanými míči, se kterými si však domácí zadáci vždy stačili poradit stejně, jako s několika pokusy o rychlý protiútok. Když pak jeden střelecký pokus Krumla skončil vedle postřekovské branky a druhý zneškodnil Nosek, mohli se v poslední minutě radovat hosté, ale Lincovu akci po pravé straně, zakončenou střelou z úhlu ze 12 metrů domácí brankář Kohel vyrazil.

Sestava Jiskry B: Kohel – Dufek, Váchal, Rejthar, Neumann – Čech, Brichcín (50. Janeček), Kruml, Palúch – Kotlan, Krakeš (81. Rojt).  Trenér: Jiří Šperl.