13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Jiskra Domažlice – 1. FK Příbram B 1:0 (0:0)

Po první a dost nešťastné porážce na půdě vedoucího celku Prachatic, se Jiskra hned v následujícím kole utkala s druhým celkem tabulky, takže se hrál důležitý zápas o druhou příčku divizní tabulky skupiny A. Prvních 20 minut byli domácí aktivnější, pak ale postupně získali mírně navrch hosté, spoléhající na rychlonohé a technicky výborně vybavené snědé hráče Bankogoliu a Tshiabolu. Domácí je však stačili ubránit a tak v první půli branka nepadla. Úvod druhého poločasu byl vyrovnaný, pak se nakrátko ke slovu dostali domácí, kteří ze své aktivity vytěžili vedoucí branku. Poté opět více zlobili hosté, spoléhající na rychlost a technickou vybavenost jednotlivců, ale příliš rychlé přechody do útoku několikrát skončily ofsajdovou pozicí a příbramští jen třikrát vážně ohrozili brankáře Mlezivu, který však vše vyřešil. Stínem utkání bylo obnovené zranění Vacka, který musel být po 18 minutách střídán.

Ve 3. minutě si hostující brankář Rondzik poradil s tr. kopem Cihláře a o chvíli později zakončil svůj průnik po levé straně domácí Šot nedůraznou střelou z 18 metrů, se kterou neměl soupeřův gólman problémy. Sedmá minuta přinesla vzruch, když domácí Cihlář dlouhým nákopem přeloboval  Ronzika, míč se odrazil od břevna zpět do pole a po Strejcově centru míč příbramský brankář vyboxoval. Na druhé straně se ke střele zleva ze 25 metrů dostal hostující Škácha, ale minul vzdálenější Mlezivovu tyč. Po čtvrthodině hry hosté odvrátili Mužíkův tr. kop a o tři minuty později musel zneškodnit Tshiabolův centr zprava Mleziva. Na druhé straně vzápětí pronikl po levé straně Bahleda zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Mužíka, ale ten v tísni zamířil volejem z 15 metrů vedle levé Rondzikovy tyče. Ve 20. minutě rozehrál příbramský Nechvátal tr. kop z 25 metrů, ale Tshiabola hlavou zamířil z 10 metrů nad Mlezivovu branku. Ve 23. minutě hosté odvrátili tr. kop Mužíka ze 30 metrů, o dvě minuty později další tr. kop Cihláře z 25 metrů zachytil Rondzik a vzápětí rychlý protiútok Bakongolii zastavila odkopem domácí obrana. Ve 26. minutě stačili domažličtí zadáci zblokovat na roh střelecký pokus Tshiaboly z 18 metrů, z opakovaného rohového kopu se k hlavičce dostal Bakongolia, ale z 10 metrů mířil nad Mlezivovu branku. O pět minut později zastavil nebezpečnou akci hostů avizovaný Štochlův ofsajd a pak se dostal ke střele přes hlavu příbramský Bakongolia, ale nedůrazný pokus Mleziva zneškodnil stejně, jako Tshiabolův centr zprava o chvíli později. Ve 36. minutě hosté srazili na rohový kop centr Černého a vzápětí musel Mužíkův centr zprava těsně před naskakujícím Šotem hlavou odvrátit hostující Mácha. O dvě minuty později vybojoval Šot míč, postupoval s ním k soupeřově brance, ale místo přihrávky na nabíhajícího Bahledu volil nesmyslnou střelu z 35 metrů, která nemohla Rondzika ohrozit. Pět minut před obrátkou pronikl po pravé straně hostující Bakongolia, našel nabíhajícího Tshiabolu, jehož bombu ze 14 metrů zprava Mleziva výborně vyrazil. Ve 44. se technicky vybavený Bakongolia uvolnil, ale jeho střelu zleva ze 17 metrů stačili domácí zadáci zblokovat. Vzápětí se tentýž hráč hostů dostal ke střele zprava z úhlu, ale ze 12 metrů mířil vedle vzdálenější Mlezivovy tyče. Tečku za prvním dějstvím udělal domácí Šot, který se na šestnáctce soupeře uvolnil, ale jeho střela z otočky mířila těsně vedle Rondzikovy pravé tyče.

Úvod druhé půle zaznamenal avizovaný ofsajd hostujícího Štochla a v 50. minutě Plášilův tr. kop, ze kterého se do šance dostal hostující Škácha, ale otočkou z šestnáctky domažlickou branku přestřelil. O dvě minuty později vznikl před domácí brankou závar, ale naštěstí pro Jiskru se podařilo včas míč odkopnout do bezpečí. Když byl v 53. minutě odpískán další ofsajd Bakongoliovi, dostal se o minutu později ke střele ze 17 metrů hostující Štochl, ale jeho pokus zprava z úhlu výborně vyrazil Mleziva na roh. Domácí kontrovali v 55. minutě, kdy dlouhým křížným pasem z hloubi vlastní poloviny našel Cihlář nabíhajícího Šota, ten pohotovou střelou volejem zprava z šestnáctky, mířící ke vzdálenější tyči překonal brankáře Rondzika – 1:0. O čtyři minuty později se střelou nad Mlezivovu branku z 18 metrů prezentoval příbramský Tshiabola. Hosté se o chvilku později ubránili po centru Maška zprava a na druhé straně napřáhl ze 30 metrů Škácha, ale jeho pokus zblokovali domácí zadáci. V 66. minutě poslal domácí Schötterl dopředu nabíhajícího Šota, ale brankář Rondzik včasným vyběhnutím a pádem pod nohy nebezpečí zažehnal. V 72. minutě si Mleziva bez problémů poradil s tr. kopem Máchy a o tři minuty později své mužstvo podržel, když se ke střele volejem z 18 metrů dostal hostující Mojdl a míč směřující k levé domažlické tyči gólman efektně chytil. Na hřišti se začalo povážlivě jiskřit, na což doplatil domácí Mužík, který po jednom z faulů viděl červenou kartu. Deset minut před koncem zakončil svůj průnik po levé straně příbramský Bakongolia střelou z úhlu, kterou pozorný Mleziva výborně vyrazil na roh. Ten rozehrál zleva Nechvátal, ale domácí brankář míč vyboxoval do bezpečí. V 82. minutě se dostal na druhé straně ke střele z tr. kopu Manowetz, ale z 25 metrů mířil vedle levé Rondzikovy tyče. Když si poté hostující brankář poradil s dalším Manowetzovým tr. kopem, přišla 88. minuta a velká šance domácích. Šot se dostal do brejku, chtěl přihrát napravo nabíhajícímu Schötterlovi, míč však srazil jeden ze soupeřových zadáků zpět k němu a proto volil pohotovou technickou střelu vnější levou šajtlí, ale brankář Rondzik tento pokus ze 14 metrů vytěsnil na roh. Když pak hosté odvrátili Manowetzův tr. kop, bylo to v zápase vše a domácí své jednobrankové vítězství uhájili.

Sestava Jiskry:  Mleziva – Strejc, Vacek (19. Mašek), Tesař, Cihlář – Černý, Mužík, Rada, Manowetz – Šot (90. Bublík), Bahleda (58. Schötterl).  Trenér: Milan Dejmek.

Sestava Příbrami: Rondzik – Plášil, Novák, Ševr, Mácha – Tshiabola, Nechvátal, Mojdl (78. Rom), Škácha – Štoch, Bakongolia.  Trenér: František Barát.

Před 450 diváky řídil rozhodčí Vlasjuk. ŽK: 1:5, ČK: 1:0 (74. Mužík).