21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Sparta zahodila i ty nejvyloženější tutovky

SULKOV - 1. B třída - Sulkov - Dlouhý Újezd 3:3

Fotbalisté Sparty Dlouhý Újezd se postarali o jedno z největších překvapeních ve fotbalové 1. B třídě. Na hřišti B. Sulkov jen remizovali 3:3, když neproměnili deset brankových příležitostí a vyrovnávací gól inkasovali v závěru utkání. Zápas začal pro hosty skvěle, protože už v páté minutě využil zaváhání sulkovské obrany Tůša a Sparta vedla 0:1. V dalších minutách si vypracovala několik slibných příležitostí ke zvýšení náskoku, ale místo toho přišla v 18. minutě vyrovnávací branka z kopačky Berana – 1:1.

Domácí šli dokonce po chybě obrany hostů a pohotovém zakončení Mentperkra do vedení – 2:1. Střelecká nemohoucnost Sparty pokračovala, když hráči nedali branku ani z těch nejvyloženějších příležitostí. „Takové tutovky, to už se snad nedalo ani nedat,“ kroutil hlavou trenér Sparty Josef Mišoň, kterého si jeho svěřenci trochu udobřili ve 37. minutě, kdy vyrovnal Žemlička a proměnil tak jednu z mnoha svých šancí – 2:2. Hostům vyšel vstup i do druhé ho poločasu. Ve 49. minutě se trefil J. Švábek – 2:3. Pak přišla další přehlídka neneproměněných šancí. Zeman, Tůša, Žemlička a J. Švábek nedokázali dopravit míč za záda sulkovského gólmana.

V 86. minutě při dorážce Kozák trefil ležícího gólmana a v 88. minutě přišel ze strany domácích trest. Po nákopu do šestnáctky dostali Sulkovští s notnou dávkou štěstí míč za záda Haníka – 3:3. „Měli jsme územní převahu, ale nedůslednost a možná i v podvědomí podcenění soupeře nást stálo vítězství se soupeřem, kterého jsme měli porazit. Jak už jsem řekl, tolik šancí zahodit a prakticky tutovky, to je trestuhodné.

Bohužel, na slabší celky hrát neumíme, což už jsme v minulosti dokázali a stále to přetrvává,“ řekl k utkání Mišoň.

B. Sulkov – Sp. Dl. Újezd 3:3. Poločas: 2:2. Branky: Beran 2, Menterker – Tůša, Švábek, žemlička. Rozhodčí: Klik. ŽK: 1:3. Diváci: 50. SPARTA: Haník – Stoklasa, Matějka, Bydžovský, Holc, J. Švábek, Zeman, Šašek, Veleta, Tůša, Žemlička. Střídali J. Mrázek a Sňozík.