12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Baník si doma s chutí zastřílel

STŘÍBRO - Fotbal–1. A třída: B. Stříbro – TJ Klatovy B 6:0 (3:0, Pelán 2, Dyk, Florus, Jareš, Kertis)

Redakce

Autor: Karel Lukeš

Mužstvo B. Stříbro potvrdilo v utkání desátého kola fotbalové 1. A třídy s TJ Klatovy B roli favorita a zvítězilo vysoko 6:0. Výhra Stříbra se začala rodit už v desáté minutě, kdy se po spolupráci Pelána a Floruse dostal míč k volnému Jarešovi – 1:0. O minutu později odvracela obrana Klatov na poslední chvíli před Florusem jen na rohový kop, po kterém Jareš našel v šestnáctce Pelána a ten hlavou zvýšil na 2:0. V dalších minutách hráči Baníku polevili a hra se odehrávala převážně ve středu hřiště.

Ve 28. minutě to už ale bylo 3:0. Jarešův přímý kop usměrnil do sítě hlavou Kertis. Stejná situace se opakovala o dvě minuty později. Míč skončil po teči R. Dyka za zády klatovského gólmana Hermana, ale radost domácích zkalil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Branka nebyla pro ofsajd uznána. Úvod druhé půle přinesl další šance domácích, ale střely R. Dyka, Pelána i Kertise skončily nad brankou hostů. První brankovou příležitost měli Klatovští až v 63. minutě, ale Charvát stihl před Faitem uklidit míč do bezpečí.

V 67. minutě se dostal po autovém vhazování míč k osamocenému Florusovi, který s přehledem zvýšil už na 4:0. V 70. minutě byl R. Dyk zastaven jen za cenu nedovoleného zákroku. Přímý kop zahrával Jareš a po lehké teči R. Dyka se opět rozvlnila síť branky hostů – 5:0. V 88. minutě byl vystřídán brankář Baníku Kos, který tak čistým kontem oslavil své 40. narozeniny. V závěrečných minutách nastřelil Pelán ještě tyč a R. Dyk ve slibné pozici vyprášil Hermanovy rukavice. V poslední minutě po přihrávce Petrašky upravil Pelán na konečných 6:0 Rozhodčí: Šimek. ŽK: 0:3. Diváci: 100.

BANÍK: Kos (88. Hrubý) – Hřebík, Jareš, Petraška, Pelán, Šaman (78. Ichnatolya), Kertis, Florus (71. Bednář), R. Dyk, Uhlíř, Charvát.