Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALŠlágr ovládli Chodové a jsou druzí

Staré historické rčení tvrdilo: Chodové jsou pevná vlasti hráz! Pro fotbalový dnešek zase platí: Chodové jsou pevná divize hráz!
Do­
mažličtí borci se rychle okle­pali ze smolné a nezasloužené porážky 1:2 na půdě prvních Prachatic a v sobotu si pora­dili po velmi dobrém výkonu s rezervou Příbrami. Vyhráli zaslouženě 1:0 a soupeře sesa­dili ze stříbrné příčky.
Rozhodující úder zasadili soupeři deset minut po pře­stávce: Obránce Pavel Cihlář, který už v první půli nastřelil břevno, poslal padesátimet­rový pas na Šota a ten pohoto­vou střelou rozjásal spoluhrá­če a ochozy. Týž hráč mohl v závěru tříbodový zisk pojistit, ale podruhé už neuspěl. Do­mácí dohrávali v deseti hrá­čích bez vyloučeného Mužíka a při tlaku hostů je několikrát podržel Mleziva v brance. „Po dlouhé době jsme na­stoupili v obraně s uzdrave­ným Vackem, ale brzo se mu obnovilo zranění a tentokrát už asi bude muset opravdu jít na operaci," litoval ztráty obránce trenér Milan Dejmek. Své svěřence musel pochválit. „Dokázali jsme vy­spělému soupeři čelit kvalitní defenzivou a nakonec jsme se prosadili i brankově. Vítěz­ství jsme uhájili i v deseti hráčích. Jsem rád, že na muž­stvu nezanechala stopy po­rážka v Prachaticích."

Podruhé na podzim zabodo­valy Klatovy a odpoutaly se tak od posledního stupínku. Naposledy zdolaly ve druhém kole 3:1 Hořovicko a od té doby dlouhých sedm kol nic. Samé porážky! Až v sobotu uhrály doma s Benešovem remízu 1:1. Klatovští vstřelili rychlý gól, soupeř stejně rychle vyrovnal a ve druhém dějství měly oba týmy šance na výhru. Nic se však už nestalo.„Navázali jsme na dobrou hru z Votic a zahájili velmi dobře. Po našem gólu se však Benešov zvedl, začal nás tro­chu přehrávat ve středu hřiš­tě a po trestném kopu vyrov­nal. Potom už se střelecky ne­prosadil nikdo, přestože šan­ce se nějaké urodily. Hráči odvedli na trávníku maxi­mum," je přesvědčen klatov­ský trenér Jiří Toman.

Na poslední příčku se opět propadla vejprnická Slavia. Nezvládla doma utkání s Mo­torletem, už ve třetí minutě inkasovala a prohrála 0:1. Především si nedokázala po­radit z nejlepší defenzivou v divizi. Pražané dosud inkaso­vali jen pětkrát!„Po gólu na naše hráče padla deka," tvrdí vejprnický kouč Jaromír Mysliveček. Opět po­strádal několik opor. „Těžko se hraje, když chybí z kádru osm fotbalistů. Dnes jsme po­strádali i Jiřího Biederman­na. Nemůžu tvrdit, že by hráči nebojovali, ale chybí kvalita. Motorlet vycházel z toho, že vstřelil brzo gól, chytře držel míč a nám se herně nedařilo. Prakticky jsme si nevypraco­vali šanci. V Tachově naše hra vypadala určitě líp. Ven­ku bouráme, doma však mu­síme tvořit a na to nemáme," povzdechl si Mysliveček.

Tachovští borci chtěli v Praze na Vltavínu navázat na domácí vítězství 5:3 s Vejpr­nicemi. Opět třikrát inkaso­vali, ale vstřelili jen čestný úspěch a prohráli 1:3. V prů­běhu podzimu se jim rozpadla obranná čtveřice, z které v Praze nastoupil jen Luboš Vi­terna. Navíc se po deseti mi­nutách zranil stoper Elijaš.„Obrana je základním kamenem a my musíme v kaž­dém utkání v této řadě im­provizovat. O stabilní obraně si můžeme nechat jen zdát. Nastupují tam záložníci i útočníci a ti potom chybí v dalších řadách," lamentoval tachovský lodivod Miroslav Chada. Přiznal ale, že Pražané jeho mužstvo porazili zaslouženě. „Domácí nás předčili v důra­zu a rychlosti. Vstřelili rychle branku a až do konce byli lep­ším celkem."

Pohled na divizní tabulku po odehrané první třetině soutěže nevěští nic dobrého. Na sestupových příčkách jsou dva zástupci regionu a třetí se jim nebezpečně přibližuje.

Pavel Hochman