18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

TJ Start Bělá n. R. – Jiskra Domažlice B 0:3 (0:2)

TJ Start Bělá n. R. – Jiskra Domažlice B  0:3 (0:2)

Vedoucí Jiskra Domažlice B zajížděla v 7. kole I. B třídy k okresnímu derby na hřiště v Bělé nad Radbuzou v roli favorita, kterou splnila a odvezla si všechny tři body. Výkonem však nijak nenadchla neboť aktivnější byla pouze půlhodinu a po dosažení dvougólového vedení přenechala aktivitu domácím. Ti sice měli více ze hry i ve druhé půli, překonat domažlického brankáře Kohela se jim však nepodařilo.

Hosté začali ofenzívně a ve 3. minutě poslal Kotlan dopředu Forsta, ten byl sice v pokutovém území sražen, ale penalta se napískala. Poté si domácí brankář Nikolaev poradil s tr. kopem Krumla a po Palúchově centru zleva vytlačil na roh i hlavičku Forsta z 8 metrů. V 9. minutě po Váchalově rohovém kopu zleva vznikl před domácí brankou závar, ve kterém se nakonec nejlépe zorientoval hostující Bočan a hlavou z malého vápna otevřel skóre – 0:1. O minutu později na druhé straně po centru Radka Černého hlavičkoval z 10 metrů domácí Strouhal nad Kohelovu branku. Ve 13. minutě zatáhl míč po pravé straně domažlický Váchal, ale na jeho centr nedosáhli nabíhající Forst ani Kotlan. O minutu později si hostující Kruml narazil míč s Palúchem a volejem z 18 metrů k pravé tyči nedal Nikolaevovi šanci – 0:2. Ve 20. minutě byli hosté blízko další brance, ale dalekonosná střela Váchala jen zatřásla břevnem bělské branky. Vzápětí poslal Kotlan dopředu domažlického Forsta, ale ten v dobré pozici zamířil ze 12 metrů vedle pravé Nikolaevovy tyče. Když pak další Krumlův střelecký pokus domácí zadáci zblokovali a Kotlanova šance skončila střelou ze 12 metrů do těla padajícího domácího gólmana, bylo to na delší dobu od Jiskry vše a hru ovládli domácí. Nejprve se v závaru před Kohelem nejrychleji zorientoval domácí Cingroš, ale jeho střelu ze 14 metrů stačili hosté zblokovat. Ve 26. minutě museli domažličtí odvrátit centr Luboše Černého zprava na roh. Který rozehrál Houda, ale Kohel míč vyboxoval. O minutu později na Bořilův centr zleva nikdo ze spoluhráčů v blízkosti domažlické branky nedosáhl. Teprve potom se hosté probudili, ale s nedůraznou Krumlovo střelou si Nikolaev poradil a ve 36. minutě poslal Kotlan dopředu Bočana, který postupoval sám proti domácímu gólmanovi, ale tutovku zazdil střelou z 10 metrů do těla vybíhajícího Nikolaeva. Pak opět hráli domácí, ale Bořil zamířil, po Cingrošově přihrávce z hranice šestnáctky vedle pravé Kohelovy tyče. Vzápětí stačili hosté zblokovat Cingrošovu střelu z 18 metrů a následně Bořilovu střelu z těžkého úhlu zleva vyrazil Kohel na roh. Ve 43. minutě se vydal „na výlet“ hostující Kruml, obešel několik protihráčů, ale zakončil střelou ze 14 metrů vedle levé Nikolaevovy tyče.

I druhá půle se hrála většinou v režii domácích a hosté jakoby jen hlídali svůj náskok, přestali běhat, vázla kombinace a útočných aktivit vyprodukovali poskrovnu. Ve 47. minutě odvrátil Cermanův centr zleva brankář Kohel a vzápětí stačili hosté zblokovat střelu Cingroše ze 20 metrů.Ve 49. minutě poslal domažlický Forst dopředu Kotlana, ale tomu stačil míč v poslední chvíli ukopnout Radek Černý. V 55. minutě odcentroval domácí Kraml zleva, ale Strouhalovu hlavičku v pádu, ze 12 metrů, zneškodnil brankář Kohel. Půlhodinu před koncem zamířil z tr. kopu nad domažlickou branku Houda a Cingrošův centr odvrátili hosté na roh. V 66. minutě odcentroval zleva domácí Houda, ale Strouhal hlavou poslal míč daleko vedle vzdálenější tyče soupeřovy branky. Totéž pak zopakoval po rohovém kopu Šteffela domácí Luboš Černý. Domažličtí se v této fázi hry prezentovali pouze střelou Krumla z 25 metrů, kterou Nikolaev kryl, brankou z Krakeše z ofsajdu a technickou střelou Palúcha, která však minula pravou Nikolaevovu šibenici. Tlak domácích pokračoval, ale centr Luboše Černého skončil v Kohelových rukavicích a další centr téhož hráče poslal Kraml hlavou ze 12 metrů vedle. V 78. minutě odcentroval hostující Palúch,ale Bočan míč zasáhl pouze tělem a Nikolaev jej zachytil. Deset minut před koncem hosté odvrátili centr Houdy a Cingroš volejem z 25 metrů domažlickou branku přestřelil. Pak se ke slovu dostali domažličtí, ale Bočanův centr srazili domácí na roh. V 84. minutě se k odraženému míči dostal hostující Bočan a střelou z šestnáctky k levé tyči překonal Nikolaeva – 0:3. Když pak čtyři minuty před koncem domažlický Krakeš ze 20 metrů přestřelil domácí branku, bylo to v zápase vše a domažličtí i díky domácí střelecké nemohoucnosti si odvezli všechny body.

Sestava Jiskry B: Kohel – Dufek, Rejthar, Váchal, Neumann – Brichcín, Kruml (87. Zdráhal), Bočan, Palúch – Forst (62. Janeček), Kotlan (62. Krakeš).  Trenér: Jiří Šperl.