17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Tatran Prachatice – Jiskra Domažlice 2:1 (0:1)

Jiskra, oslabená o další hráče (tentokrát ke zraněným Paulovi, Vackovi, Bublíkovi, a Šámalovi přibyl nemocný Bahleda a Šot, který byl na svatbě v rodině), jela původně na půdu vedoucích Prachatic odehrát zápas se ctí a případný bod by byl velkým úspěchem. Vývoj utkání, ve kterém byli domažličtí většinu zápasu lepším mužstvem a vypracovali si i několik slibných šancí, však z těsné prohry udělal pro hosty malou fotbalovou tragédii, neboť prohráli vlastním gólem minutu před koncem zápasu.

Ve vyrovnaném úvodu zápasu nejprve vystrašil z tr. kopu domácího brankáře Hrubého hostující Mužík, ale gólman nakonec dostal míč pod kontrolu. Hosté postupně získávali aktivitu, ale Schötterlův centr stačili domácí zadáci srazit na roh a po Manowetzově centru zleva hlavičkoval v 10. minutě do náruče prachatického brankáře Tesař. O minutu později vyzkoušel pozornost Hrubého ze 23 metrů Cihlář a na druhé straně zamířil otočkou ze 17 metrů vedle pravé Mlezivovy tyče domácí Kováčik. Ve 14. minutě nepotrestali domácí chybu domažlického brankáře, když při rozehrávce trefil soupeře, míč se dostal k Frnochovi, ale ten technickou střelou minul pravý horní roh Mlezivovy branky. Vzápětí vznikl na druhé straně před domácí brankou závar, k míči se dostal Mužík, ale jeho pohotovou střelu z šestnáctky stačili domácí zblokovat. PO čtvrthodině hry napřáhl z 18 metrů domácí Kováčik, ale daleko minul pravou Mlezivovu tyč. V 19. minutě netrefil Manowetzův centr zleva volejem na hranici šestnáctky domažlický Strejc a poté se hra přesunula mezi šestnáctky, bez šancí na obou stranách. Teprve ve 22. minutě přinesla vzruch akce hostujícího Mužíka, když vysunul nabíhajícího Manowetze, který postupoval sám proti vybíhajícímu Hrubému, ten však pádem do střely z 15 metrů nebezpečí zažehnal. Hosté však stále hýřili aktivitou a ta jim o dvě minuty později přinesla úspěch. Mužík rozehrál tr. kop ze 30 metrů, na míč si nejlépe naskočil hostující Strejc a hlavou z malého vápna poslal domažlické do vedení – 0:1. Teprve inkasovaný gól domácí probudil ke zvýšení aktivity a ti postupně hru nejen vyrovnali, ale v závěru poločasu tahali za delší konec. Nejprve si hosté poradili s tr. kopem Beránka, který hlavou usměrnil Kováčik, ale Mleziva s tímto pokusem neměl problémy a o chvíli později zamířil vedle pravé domažlické tyče ze 17 metrů agilní Kováčik. Poté Tesař odvrátil Košíkovu střelu z 25 metrů a vzápětí domácí Frnoch mířil volejem z 18 metrů velmi nepřesně. Domažličtí kontrovali čtyři minuty před obrátkou, když se pěkně uvolnil Mužík, ale zakončil střelou ze 20 metrů, kterou Hrubý kryl. Hned po rozehrání se ke střele na druhé straně dostal Beránek, ale hostující Rada stačil jeho pokus z 18 metrů zblokovat. Ve 43. minutě se míč po tr. kopu domácího Beránka odrazil od zdi na roh, který rozehrál zprava Kováčik a Frnoch hlavou z 10 metrů minul pravou Mlezivovu tyč. Když se pak podařilo dvakrát hostujícím zadákům zblokovat Kováčikovu střelu, bylo to v prvním dějství vše.

Úvod druhé půle vyšel lépe hostujícímu celku, ale Černého volej z 18 metrů stačili domácí srazit na roh a s Mužíkovým pokusem ze stejné vzdálenosti si poradil Hrubý. Na druhé straně našel prachatický Kaczko na pravé straně volného Bednára, ten zatáhl míč k šestnáctce, ale zamířil nad domažlickou branku. V 57. minutě zahrávali domácí dva rohové kopy a po druhém z nich se míč ve skrumáži odrazil k volnému Koršalovi, jehož střelu zleva z 10 metrů však Mleziva výtečně vyrazil na roh. Po hodině hry mohli hosté zvýšit, když Mužík ideálně našel nabíhajícího Maška, ten šel zcela sám proti Hrubému, ale tutovku trestuhodně zahodil zbrklou předčasnou střelou z 15 metrů vysoko nad prachatickou branku. Hned po rozehrání se k míči dostal domažlický Manowetz, postupoval k domácí brance, ale byl faulován a blízko stojící rozhodčí Lerch bez váhání ukázal na značku pokutového kopu. Po protestech domácích se však šel poradit se svým asistentem na čáře, který byl od situace vzdálen nejméně 30 metrů a následně nařídil pouze tr. kop z hranice šestnáctky. Ten rozehrál Mužík a otřel míč o vzdálenější tyč prachatické branky. V této fázi se hrál fotbal nahoru-dolů a diváci se rozhodně měli na co dívat. Nejprve hosté zblokovali centr Kováčika a vzápětí na druhé straně Manowetzův centr srazili domácí zadáci na roh. V 73. minutě se dostal ke střele volejem z otočky hostující Schötterl, míč však domácí zblokovali a Hrubý jej zachytil. Běžela 75. minuta, když Legdan vysunul dopředu Janouška a ten vydařenou střelou z 18 metrů k pravé Mlezivově tyči nedal domažlickému gólmanovi šanci – 1:1. Hosté poté zahrávali několik nebezpečných tr. kopů, ale domácí se vždy ubránili a sami zahrozili v 81. minutě, ale volej Rosy z otočky, z hranice šestnáctky nemířil mezi Mlezivovy tyče. Vzápětí si na druhé straně brankář Hrubý poradil s hlavičkou Schötterla ze 14 metrů a technická střela Maška pět minut před koncem minula pravou Hrubého šibenici. V 87. minutě rozehrál domažlický Mužík další nebezpečný tr. kop, před Hrubým vznikl závar, k míči se dostal Černý, ale z úhlu zprava v pádu minul z 6 metrů bližší prachatickou tyč. Když už se všichni smiřovali s remízou, přišla 89. minuta domácí se vrhli dopředu, Frnoch poslal do pokutového území ostrý centr a Strejc v pohybu k vlastní brance, ve snaze míč odvrátit, jej nasměroval do pravé Mlezivovy šibenice – 2:1. Jiskra přišla po výborném výkonu, kdy byla většinu času aktivnější minutu před koncem i o více než zasloužený bod. I takový je fotbalový osud...

Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Šmirkl, Tesař, Cihlář – Černý, Mužík, Rada, Manowetz – Schötterl (87. Vacek), Mašek.  Trenér: Milan Dejmek.

Před 275 diváky řídil rozhodčí Lerch, ŽK 3:2.