Tachov doma konečně vyhrál

TACHOV - Pintíř: Klukům tam spadlo téměř všechno a Slavia své příležitosti neproměnila

Asistent FK Tachov Vl. Pintíř
Autor: DENÍK/František Hlas

Západočeské derby FK Tachov – Sl. Vejprnice (5:3) znamenalo pro domácí první divizní body na domácím trávníku. Ačkoliv tachovští borci vedli už po třiceti minutách 3:0, na trávníku městského stadionu byli Vejprničtí domácím více než vyrovnaným soupeřem a závěr zápasu hodně zdramatizovali. „Soupeř byl hodně nebezpečný a v tomto utkání bylo rozhodující, že zejména v prvním poločasu tam klukům spadlo téměř všechno a Slavia své šance neproměnila,“ viděl největší rozdíl ve hře obou týmů asistent trenéra FK Tachov Vladimír Pintíř. Domácím vyšel nadmíru začátek utkání, kdy už v první minutě vedli brankou Hudce 1:0 a mohli hrát klidněji. „My jsme chtěli na Vejprnice vlítnout hned od začátku a taktický záměr hráči splnili. Horší už to bylo s herním projevem. Hosté byli velmi dobří ve hře dopředu.

Na to jsme hráče o poločasové přestávce upozorňovali,“ poznamenal tachovský asisten trenéra. Domácím ale vyšel vstup i do druhého poločasu. Ve 46. minutě už totiž vedli 4:0. „Bohužel, pak přišlo uspokojení, svou roli hrála i nezkušenost a byl z toho dost velký výpadek. Vejprničtí nás přehráli ve středu hřiště. Začali se stále více prosazovat kombinační hrou a dostávali se do brankových příležitostí.

Dvě z nich proměnili a zápas zdramatizovali,“ viděl druhý poločas tachovský asistent, podle kterého byla pro Tachovany dar z nebes vlastní branka hostů hned po jejich snížení na 4:2. „Potvrdilo se, že obrany obou týmů nehrají v optimálním složení, a tak diváci viděli osm branek. U nás to ale nebylo jen o obranné čtveřici, ale špatná byla obranná fáze celého mužstva,“ poznamenal na adresu hráčů asistent. „Čekají nás další těžké zápasy, kde nebudeme moc předvádět takhle otevřenou hru,“ dodal Pintíř, jenž byl spokojený hlavně s výsledkem.