Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFotbalisty Strakonic uchránil od vyšší prohry gólman Skála

Praha, Strakonice - Série čtyř vítězství v řadě v podání fotbalistů Strakonic skončila.


Strakonice prohrály na Motorletu 0:1, od vyššího přídělu je uchránil gólman Jakub Skála.

Strakonice prohrály na Motorletu 0:1, od vyššího přídělu je uchránil gólman Jakub Skála.
Autor: Jan Škrle

V 9. kole divize utnul utnul šňůru výher týmu od Otavy Motorlet Praha, který doma nad Jihočechy vyhrál 1:0 (1:0).

„Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Od první minuty nás převyšovali v důrazu a agresivitě, na což my jsme nedokázali reagovat,“ přiblížil trenér Pavel Koubek. Porážku 0:1 považuje ještě za přijatelnou. „Motorlet byl od začátku lepší a jeho tlak vyústil po dvaceti minutách v gól. I když my jsme mu na něj přihráli,“ vylíčil kouč. Strakonické defenzivě se natřikrát nepodařilo dostat míč z vápna.

Pražané byli i nadále lepší, od druhého inkasovaného gólu zachránil hosty brankář Skála. Ten byl hrdinou svého týmu. Po obrátce chytil Motorletu ještě další tři tutovky. „Domácí navíc nastřelili tyč a břevno,“ dodal Koubek.

Velkou šanci na vyrovnání měl hned po obrátce Hajdušek, ale gólman jeho hlavičku vytěsnil. „To byla naše nejnebezpečnější šance.“ Poradil si v 58. minutě i s hlavičkou Hovorky. „To, díky čemuž jsme dokázali předtím přivézt body zvenku – bojovnost a kolektivní výkon – nám teď chybělo,“ konstatoval Koubek.

Přitom si trenér myslel, že z venkovního dvojzápasu Motorlet – Admira by měl prvně jmenovaný tým být přijatelnější, i když je v tabulce výše. „Vycházel jsem z výsledků minulé sezony. Na Motorletu jsme prohráli o gól, na Admiře o tři,“ vysvětlil Koubek. „Teď se musíme pokusit bodovat na Admiře. Hráči musejí ale víc přitlačit na pilu a musejí víc bojovat.“