Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKapitán Bezdička spílá sudímu

Fotbalisté Chrástu ne­zvládli v sobotním duelu kraj­ského přeboru roli favorita. Prohráli 0:3 a kapitán Václav Bezdička tvrdí, že to bylo zá­sluhou hlavního rozhodčího Marka Kračmera. Ten podle Bezdičkova názoru zápas ne­zvládl.
„Šlo o hrubé ovlivnění vý­sledku ze strany hlavního roz­hodčího," nebere si servítky chrástecký kapitán. „V prv­ním poločase jsme měli kopat dvě jasné penalty. A když jsme v poločase odcházeli do kabin, tak mi asistent Koma­nec řekl: „Vím, že to byly dvě penalty, ale hlavní nám naká­zal, abychom mu do dění ve vápně nezasahovali,“ tvrdí Bezdička. V poločase Chrást prohrával 0:1 a ve druhém dějství ještě dvakrát inkasoval. O druhém gólu je však Bezdička pře­svědčen, že byl neregulérní. „Domácí zahrávali standard­ku a míč se dostal za branko­vou čáru do autu. Venku ze hřiště byl možná až metr a půl, jenže domácí hráč přesto na­centroval a dostali jsme gól.“A další nečekaný úder přišel podle chrásteckého kapitána po utkání. „Chtěl jsem napsat námitku do zápisu, ale delegát Jindra mě vůbec nepustil do kabiny rozhodčích. Tak jsem se šel vysprchovat a potom už jen zápis podepsal.“Události z Bolevce nejsou podle vyhlášeného kanonýra a v loňské sezoně autora třiapa­desáti gólů ojedinělé. „To, co se děje v přeboru, je odsouze­níhodné. Začínám pochybovat, zda má cenu fotbal hrát."
Chrástecký trenér Jaroslav, Urbánek dává svému svěřenci částečně zapravdu. „Kdy­bychom kopali alespoň jednu penaltu, vypadal by výsledek určitě jinak," míní Urbánek. „Před druhým gólem jsme přestali hrát, když byl míč v autu. Ale to asistent nemohl vůbec posoudit, protože místo u rohového praporku se pohy­boval na úrovni penalty. Za stavu 2:0 už sudí zápas nezvlá­dal a kupil oboustranně chybu na chybu,“ zlobil se kouč.
Hlavní rozhodčí Kračmer je však přesvědčen, že ve všech případech postupoval podle pravidel. „Míč v autu před druhým gólem nebyl, asistent stál správně u brankové čáry a aut nesignalizoval," prohlašu­je Kračmer. Stejně tak si arbitr stojí i za svými verdikty z první půle. „Žádnou penaltu jsem neviděl. Kdybych měl pískat každé dr­žení za dres, odpískal bych za utkání deset penalt," říká su­dí. A potvrzuje i svůj předzá­pasový pokyn asistentům, že si situace v šestnáctce pohlídá sám. „Mám k nim blíž než asis­tent na lajně, od kterého ne­chci, aby mi mával penalty." I k události po zápase měl Kračmer své vysvětlení. „Už při utkání mi Bezdička vyhro­žoval, že mi ze zápisu udělá tr­hačku. Chvíli jsme proto kapi­tány nechali stát na chodbě, on ale nevydržel a šel se vyspr­chovat. Když přišel už převle­čený zápis podepsat, žádnou námitku nenapsal, přestože tu možnost měl.“

Předseda komise rozhodčích plzeňského krajského fotbalo­vého svazu Ladislav Mareška utkání neviděl, ale o spoluprá­ci rozhodčích má jasno. „Po­kud hlavní rozhodčí nechce spolupracovat s asistenty při dění v pokutovém území, je to špatně. My naopak vyžaduje­me, aby, asistenti na lajnách si­tuace ve vápně posuzovali a spolurozhodovali o nich.“

Pavel Hochman