Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKouč Mysliveček: Chyběly jen hokejky

Hokejovým výsledkem, výhrou domácích 5:3 skončilo fotbalové divizní derby mezi tachovským nováčkem a Sla­vií Vejprnice. Tachovští díky hattricku Malého a přesné tre­fě Hudce z úvodu utkání vedli už 4:0. Teprve potom se dostali ke slovu hosté, přestože v poli hráli prakticky vyrovnanou partii. „Chyběly jen hokejky," vyhodnotil divoké skóre vej­prnický trenér Jaromír Mys­liveček. Jeho svěřenci letos už po­několikáté doplatili na chyby v defenzívě. „Inkasovali jsme po hrubkách. Když se nám po­dařilo snížit na rozdíl dvou branek a byli jsme v tlaku, tak si dáme vlastní gól. Přestože jsme v poli předvedli ucházejí­cí výkon, vývoj utkání byl pro nás krajně nepříznivý," la­mentoval Mysliveček.
Naopak tachovský lodivod Miroslav Chada měl důvod k úsměvu. Před tím jeho tým bodoval naplno jen dvakrát venku a teď poprvé dokázal zvítězit i před vlastním pub­likem. „Jsme rádi, že se naše přání vyslovené před derby splnilo," říkal Chada. Přesto měl kouč k výkonu určité vý­hrady. „Rychle se dostaneme do vedení a přepustíme soupe­ři střed hřiště. Vyhráváme 4:0 a úplně přestaneme hrát. Na obou týmech se projevilo, že mají vinou zranění oslabené obrany."V tachovské sestavě třeba nastoupil na postu stopera útočník Braun. „Potřebovali jsme nahradit zraněného Lukáše Čížka. Braun na ne­zvyklém místě obstál," ocenil Chada.

Boj o první příčku podstou­pili fotbalisté Domažlic na pů­dě prachatického lídra. Přes­tože nastoupili bez zraněného tvůrce hry Šámala, nemocné­ho Bahledy a kanonýra Šota, který byl na svatbě, zasloužili si vyhrát. Po utkání to konec­konců uznávali i domácí. Celé utkání byli totiž Cho­dové lepším celkem. Strejcův vedoucí gól mohli několikrát pojistit, ale nakonec prohráli 1:2 vlastním gólem, inkasova­ným dvě minuty před koncem.„Vybrali jsme si hodně smůly. Přestože jsme nastou­pili bez tří hráčů základní se­stavy, výkon i vypracované šance byly jednoznačně na výhru," viděl dramatický zá­pas domažlický trenér Milan Dejmek. V samotném závěru už jeho svěřenci nedosáhli ani na remízu. „Už bylo málo ča­su. Chtěli jsme prodloužit sérii a neprohrát," dodal kouč. V prachatickém dresu se poprvé představil host z Písku Vlastimil Beránek, bývalý hráč Chanovic a Horažd'ovic.

Velmi dobrý výkon předve­dl poslední tým Klatov na pů­favorizovaných Votic. Dlouho držel domácí na uzdě, vyrovnal na 1:1 a propásl ně­kolik výborných příležitostí na vstřelení vedoucího gólu. Nakonec Klatovští v závěreč­ných dvou minutách dvakrát inkasovaly a prohrály 1:3.„Byl to zatím náš nejlepší podzimní výkon," chválil mladé mužstvo trenér Jiří Toman a hledal příčiny poráž­ky. „Neproměňovali jsme šan­ce. Minimálně remíza by víc odpovídala průběhu zápasu." V poslední minutě votické­ho utkání se zrodila divizní kuriozita: exligový kanonýr a se 176 góly člen klubu ligových kanonýrů Horst Siegl přihrál svému synovi Horstu Sieglovi mladšímu na třetí gól!

Pavel Hochman