15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Poběžovice zdolaly lídra.

Překvapení kola se zrodilo v sobotu v utkání I. B třídy, ve kterém hostily Pobě­žovice v té době vedoucí celek soutěže Slavoj Koloveč. Po tak­ticky dobrém výkonu si domá­cí připsali tři důležité body.

Poběžovice - Koloveč   3:1  (1:1)

Branky: 3. Svačina, T. Rů­žek, 80. Horský - 43. Milota
Favorizovaní hosté si první vážnou příležitost vytvořili již ve 2. minutě, když se na malém vápně dostal ke střele Duchoň, ale nemířil přesně. Naopak na druhé straně hos­tující obránce špatně trefil vy­soký míč, ke kterému se dostal Svačina. Jeho první pokus do­kázal kolovečský gólman Sim­bartl (který dříve působil prá­vě v Poběžovicích) vyrazit, ale na následnou dorážku byl již  krátký -1:0. I Poté hosté vyvinuli velký tlak, míč drželi na svých ko­pačkách a snažili se o vyrov­nání. Poběžovičtí obránci však dokázali včas pokrývat hostu­jící útočníky, navíc se ve skvě­lé formě předvedl i brankář Ji­rátko. Své umění ukázal ve 14. minutě, kdy reflexivně vyrazil střelu Duchoně a dokázal si poradit i s dorážkou Tomáše Homolky. Minutu nato hla­vičkoval volný Duchoň po ro­hovém kopu Miloty, ale opět se neprosadil. Ve 20. minutě tvr­dě, ale nepřesně pálil z voleje z deseti metrů osamocený kolo­večský Částek. Poté předvedli pěknou kom­binaci Kruml s Černohor­ským, ale ani tentokrát Jirát­ka nepřekonali. Stejně tak i Milota, jehož střely končily vysoko nad. Poběžovický gól­man se blýskl i o pět minut později, když včasným vyběh­nutím zastavil rozběhnutého Tomáše Homolku. Poběžovice se ze své poloviny dostaly jen pomocí dlouhých nákopů. Po jednom z nich se ke střele dostal Kořínek, ale brankáře neohrozil. Z velkého tlaku vy­těžila Koloveč gól do šatny, když se ve 43. minutě v souboji s domácí obranou prosadil Mi­lota. Ve druhém poločase tlak hostí polevil a domácí vyrov­nali hru a dostávali se do šan­cí. Střelecky se prosadili až čtvrt hodiny před koncem zá­pasu, v kombinační akci, kdy si vyměnili míč Horský s Krutinou zakončil střelou k pravé tyči Růžek a vrátil do­mácím vedení - 2:1. Pět minut nato se mohli příznivci domá­cích radovat znovu, když po samostatném úniku do ote­vřené obrany hostí zkušeně zakončil Horský a stanovil tak na konečných 3:1.
Poběžovice: Jirátko - Decker, Doktor, Rybianský, Kořínek - Krutina, Rada, Zelinský, Růžek­Svačina (85. Ticháček) a Zkou­mal (70. Horský).

Koloveč:  Simbartl - Lukáš Homolka, Soupír, Bittengl, Tomášek (80. Kufner) - Kruml, Duchoň (65. Lucák), Černohorský (80. Diviš), Milota - Tomáš Homolka a Částek.