11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Rokycany napravily dojem

ROKYCANY - Fotbalisté FC Rokycany odčinili v osmém kole krajského přeboru domácí propadák s SK ZČE Plzeń.  Dovezli tři body z jihu Plzeňska, kde zvládli i téměř sedmdesát minut v oslabení.

Redakce

Ilustrační foto
Autor: DENÍK/Pavla Mrázková

Přeštice–FC Rokycany 0:2 – kádr FC byl přitom okleštěn o Bečku, Schveinerta, Koreluse, Jíchu a Jedličku. Hned v první minutě ale hosté naznačili, že další prohru si nepřipouštějí. Po Tobrmanově trestném kopu se ocitl ve stoprocentní šanci Procházka, leč mířil mimo. V minutě páté se Kohoutův pokus mezi tyče nevešel a vedle hlavičkoval také Tobrman. Neprosadil se ani Fiala, ovšem ve dvacáté minutě byla ofenziva Rokycan korunována prvním gólem.

Kohout se báječně uvolnil a jeho dělovku gólman pouze vyrazil. Míč za jeho záda poslal Jiří Scheinherr. Druhý hráč s tímto příjmením a jménem Martin však musel za čtyři minuty opustit bojiště. Podruhé spatřil po nedovoleném zákroku žlutou a tudíž i červenou kartu. Jižané vycítili šanci a ve 32. minutě to zkoušeli za hranicí šestnáctky střelou pár centimetrů od tyče.

Z protiútoku hřmělo před svatyní domácích. Akce J. Scheinherra a Kohouta skončila pouze rohovým kopem. Menší počet hráčů FC vůbec znát nebyl, škoda, že slibné útoky nedotáhli do konce Fiala, Rýdl nebo aktivní Jiří Scheinherr.

Po změně stran soupeř ožil a vrhl se do útočení. Vild byl namístě a v 50. minutě přes celé hřiště sledoval, jak zaváhali v šancích Fiala a Jiří Scheinherr.

Ochránce rokycanské branky se vyznamenal v 55. minutě a vzápětí se radoval se spoluhráči podruhé. Kohout uvolnil Jiřího Scheinherra, od něhož míč putoval ke střelci Fialovi. Vildovo včasné vyběhnutí po hodině hry zastavilo nadějný průnik borců pořádajícího klubu a poté znovu převzaly taktovku Rokycany. Gólové vyjádření tlaku se ovšem nekonalo.

Až v 86. minutě se ozval i protivník. Střídající Zajíček perfektně zabránil kontaktní brance a ve čtyřminutovém nastavení se ještě jednou zapotil Vild. Čisté konto udržel.

Pozítří: v sobotu od 16 hodin se v Husových sadech představí celek Kolovče. Ambiciozní nováček, který po vynikajícím úvodu trošku ztratil dech, ale přesto má v kádru hodně zkušených fotbalistů. Nyní se k nim přidal i František Veselý mladší.