21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Divizní Strakonice počtvrté v řadě vyhrály

Tradici, podle které se fotbalistům Strakonic o Václavské pouti nedaří, tým od Otavy v neděli porušil.

Svěřenci Pavla Koubka porazili v 8. kole divize Tachov 2:1 (0:1) a v tabulce se opět posunuli vzhůru. Nyní jim patří sedmá příčka s 13 body.

Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním Strakoničtí tradici pouťových neúspěchů naplňovali. Nedařilo se jim, soupeř byl naopak o hodně fotbalovější a v 18. minutě se dostal do vedení. Patřila mu celá první půle. „Na druhou stranu my jsme měli snad osm standardních situací, které jsme však nedokázali zužitkovat k ohrožení branky,“ poznamenal kouč Pavel Koubek.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky však nastoupil jiný tým. Domácí přidali na důrazu a hru opanovali. Byli aktivnější a v 55. minutě pa faulu ve vápně zahrávali penaltu. Tu Michal Káník s přehledem proměnil. O dvacet minut později byl v pokutovém území faulován brankářem Hovorka a Michal Káník z „desítky“ opět nezaváhal.

„Mrzí mě, že jsme nedali gól ze hry. Ale obě penalty byly,“ zdůraznil Koubek. „Za výkon ve druhé půli jsme si zasloužili vyhrát.“

A hosté? Už v 49. minutě viděl podruhé žlutou kartu Viterna. Často faulovali, do větších šancí se nedostali. „Tachov mě v tomto směru zklamal, že se uchýlil k brutálním faulům,“ dodal trenér.

Tachov byl sice fotbalovější, na což upozorňoval Pavel Koubek už před zápasem. Ale statistika střel na bránu vyzněla pro Jihočechy. „Soupeř vystřelil snad jen třikrát.“