25 26 27 28 29 30

Třeboň podlehla Prachaticím

Jižní Čechy - Šest kol má za sebou fotbalová divize.

Redakce

DERBY. Na snímku třeboňský Pintér (vpravo) v souboji s prachatickým Bednárem.  Tatran vyhrál v Třeboni v nepříliš pohledném utkání 2:0.

DERBY. Na snímku třeboňský Pintér (vpravo) v souboji s prachatickým Bednárem. Tatran vyhrál v Třeboni v nepříliš pohledném utkání 2:0.
Autor: František Hešík

TŘEBOŇ – PRACHATICE 0:2 (0:1) – u Světa se hrálo se zájmem očekávané prestižní jihočeské derby, které však svou úrovní zklamalo. Hrálo se především uprostřed hřiště a tak první půlhodinu byli oba gólmani prakticky bez práce. Poté se zdálo, že by se domácí mohli prosadit, ale jejich nesmělý tlak skončil pouze sérií rohových kopů. Neúčast dvou zraněných útočníků Hačky a Sedláčka byla až příliš znatelná, navíc prachatická obrana s výtečným Tobiášem pracovala na výbornou. To byl pro hosty základ úspěchu a po pětatřiceti minutách se začali prosazovat i dopředu. Kovačíkův lob přes brankáře Skálu ještě gól nepřinesl, když na brankové čáře zachraňoval hlavou třeboňský Pintér. O sedm minut později se už ale skóre měnilo. Nejdříve výtečně pálil Krnoch, třeboňský gólman Skála jeho ránu vyrazil, ale po Košíkově dorážce už tahal míč ze sítě. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se toho událo ještě méně, co by bylo hodné k zaznamenání. Očekávaný domácí nápor a snaha o vyrovnání byly až příliš platonické a tak snad upoutala pouze střela střídajícího Wolfa levačkou nad branku.