15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

FK Tachov - Jiskra Domažlice

Vítězně naladěná Jiskra zajížděla v dalším kole krajského přeboru do Tachova. Hosté byli v roli papírového favorita, ale tu plnili pouze v prvním a v úvodu druhého poločasu. Poté takticky zcela propadli a místo, aby soupeře za stavu 2:0 „dorazili“ zvýšením obrátek a aktivnější ofenzívou, začaly některým hráčům docházet síly, hosté pomalu převzali iniciativu a nakonec uhráli bod. Nic na tom nemohlo změnit pozdní střídání (k prvnímu se trenéři odhodlali až 17 minut před koncem), když už byli domácí „na koni“ a je velká škoda, že se zápas nedovedl do vítězného konce.

Jiskra byla v průběhu celého prvního poločasu aktivnější a již v 5. minutě na poslední chvíli odvraceli domácí Šotův centr na roh. Vzápětí vybojoval Šot zpět, předtím ztracený míč, ale místo přihrávky volnému Schötterlovi, vystřelil ze 20 metrů vysoko nad domácí branku. V 9. minutě po Janečkově autovém vhazování dostal míč Mifek, pronikl domácí obranou, ale ve vyložené šanci zamířil z 15 metrů jen těsně vedle pravé tyče Valentovy branky. Po čtvrthodině hry zastavil slibnou akci hostů, po Janečkově rohovém kopu a nepřehledné situaci před Valentou, zdvižený praporek pomezního rozhodčího Niedermayera, který signalizoval ofsajd Černého. Svoji aktivitu zúročili hráči Jiskry ve 23. minutě, kdy zahrál rohový kop zprava Janeček, na míč si naskočil nehlídaný Tesař a hlavou ze 7 metrů poslal hosty do vedení – 0:1. Na druhé straně se domácí prezentovali Braunovým pokusem ze 22 metrů, který mířil nad Mlezivovu branku. Po půlhodině hry musel mimo pokutové území domácí gólman Valenta, aby odhlavičkoval míč před nabíhajícím Mifkem, ten se dostal k Schötterlovi, který však ze 23 metrů vysoko přehodil opuštěnou domácí branku. Ve 31. minutě byli domácí blízko vyrovnání, když při obranném zákroku nejprve uklouzl Tesař, po něm i brankář Mleziva, míč se dostal k Habartovi, ale jeho stoprocentní dorážku z malého vápna stačil tělem srazit Mleziva na roh. O minutu později na druhé straně vypadl po Šámalově tr. kopu míč z rukou Valentovi, ale po závaru před jeho brankou byl odpískán faul jednoho z hostů. Ve 34. minutě zastavil Černého šanci avizovaný ofsajd stejně a ve stejné situaci se ocitl o pět minut později po akci Šota a Černého, Schötterl. V závěru poločasu stačili domácí odvrátit Mifkův průnik na roh a na druhé straně si s hlavičkou Šáchy po tr. kopu Hobzy poradil Mleziva.

Rovněž v úvodu druhé půle patřila aktivita hostům a v 50. minutě byl při průniku po levé straně, v pokutovém území faulován domácím brankářem Janeček, ale píšťalka rozhodčího Urbana se neozvala. V 56. minutě si nadvakrát Valenta poradil s centrem hostujícího Černého, ale hosté se prosadili v 57. minutě. Rychlým rozehráním tr. kopu, zaskočil Šámal domácí obranu nepřipravenou, míč dostal Šot, který se rázem ocitl sám proti Valentovi a ze 14 metrů mu nedal šanci – 0:2. Radost z dvougólového vedení však hostům vydržela jen dvě minuty. V 59. minutě totiž po zbytečném Janečkově faulu ve středu hřiště rozehrál tr. domácí Hobza, na míč si nejvýše vyskočil Braun a hlavou z 10 metrů přehodil nejistého Mlezivu – 1:2. Branka domácí probudila, naopak hosté se místo na hru začali soustřeďovat na kritiku rozhodčího, dostávali zbytečné žluté karty a jejich herní projev tím velmi trpěl. V 61. minutě trefil z tr. kopu z 19 metrů domácí Hobza jen zeď domažlických hráčů a opakovaný volej téhož hráče stačila hostující obrana odvrátit. Hosté se ještě prezentovali třemi útočnými akcemi, ale Šot místo přihrávky volil nedůraznou střelu ze 22 metrů, která byla pro Valentu lahůdkou. Stejně se zachoval v 65. minutě Mifek, který nevyslyšel volání volného Černého a místo přihrávky vystřelil ze 22 metrů vysoko nad Valentovu branku a o minutu později stačil Valenta včasným vyběhnutím zachytit míč před nabíhajícím Mifkem. Domácí kontrovali v 68. minutě, kdy vyslal po levé straně Šácha domácího Brauna, ale jeho střelu z úhlu stačil Mleziva vyrazit na roh. O dvě minuty později na druhé straně poslal Mifek dopředu Schötterla, ale tomu již chyběla rychlost a tak stačil brankář Valenta k míči doběhnout a ze vzájemného souboje vyšel vítězně ačkoli se hosté dožadovali penalty. Čtvrthodinu před koncem po Habartově centru sice dopravil domácí Augustin míč u vzdálenější tyče do sítě, ale odpískaný ofsajd radost domácích zmrazil. Ti se však přesto dál tlačili před Mlezivovu branku a domažlický gólman musel pod nohy nabíhajícího Šáchy, aby zažehnal v 77. minutě nebezpečí. Teprve když se domácí dostali v euforii do tlaku, sáhl trenér hostů poprvé ke střídání, když Šota nahradil v 78. minutě Váchal. Ten se o pět minut později dostal po Schötterlově přihrávce ke střele ze 17 metrů, ale Valentovu branku přestřelil. Domácí se nastěhovali před domažlické pokutové území, ale hosté se snažili o brejky. Po jedné akci se pokusil Schötterl technickou střelou ze 20 metrů přehodit Valentu, ale míč skončil těsně nad břevnem jeho branky. Celkem nepochopitelně nastavil rozhodčí Urban 7 minut a v 5. minutě nastavení odcentroval míč do pokutového území hostů Habart, hlavou jej Šácha postrčil k Piklovi, který volejem z malého vápna srovnal na 2:2. Nedisciplinovaně diskutující Černý pak ještě viděl žlutou kartu a protože to byla již druhá, musel pár minut před koncem do sprch.

Škoda emocí, které se z lavičky přenesly na hřiště a posléze i mezi diváky, takže po skončení zápasu došlo ke zbytečným výměnám názorů mezi tábory obou stran a jménu domažlického fotbalu to rozhodně neprospělo. Body jsme si skutečně ztratili na hřišti sami! Rozhodčího jsme si zbytečnou kritikou každého jeho výroku, proti sobě obrátili také sami! V klidném prvním poločasu nám přece neškodil…

Sestava Domažlic: Mleziva – Strejc, Tesař, Rejtar – Mach, Janeček – Černý, Šámal, Šot (78. Váchal), Mifek (88. Kubica) – Schötterl (92. Nejdl).

Trenér: Miroslav Moravec, asistent: Petr Kuželka.