16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Tachované na domácí výhru stále čekají

TACHOV - Fotbal–divize: Fotbalový klub Tachov – Motorlet Praha 0:3 (0:1, Patera 2, Machurka)

Nováček divizní soutěže FK Tachov se výhry na domácím trávníku opět nedočkal. Pražský Motorlet zvítězil 3:0. V prvních minutách se oba soupeři testovali a útočníci se před oběma brankami jen zastřelovali. V sedmé minutě chyboval Habart, ale naštěstí pro Tachov střílel Prošek nad branku. Ve 14. minutě Habart po centru Luk. Čížka hlavičkoval nad branku. O dvě minuty později střílel Hudec a gólman Motorletu vyrazil míč na rohový kop. V 19. minutě udeřilo na druhé straně.

U postranní čáry propadl v souboji Malý, následný centrovaný míč našel volného Pateru, jenž si pohrál s obranou a skóroval do prázdné branky – 0:1. Domácí byli otřeseni a Pták musel krýt střely soupeře. Nejdříve mířil mezi tyče Pinkas a po něm Patera. Tachované s postupem času získávali půdu pod nohama a následovala, z jejich pohledu, nejvydařenější třináctiminutová pasáž celého utkání. Ve 28. minutě hlavičkoval L. Viterna do břevna a ve 32. minutě po dalším závaru před brankou hostů mezi tyče netrefil. Nápor Tachovanů pokračoval, ale Machač v dobré pozici vystřelil nepřesně. Po dlouhém autovém vhazování Malého míč propadl v šestnáctce k Luk. Čížkovi, který střílel vedle. Po změně stran přišel trestný kop Machurka, na který byl Pták doslova krátký – 0:2.

To běžela 46. minuta a domácí se z těžkého úderu už nevzpamatovali. Nebezpečný Patera byl stálým nebezpečím pro tachovskou obranu. Nepotrestal však zaváhání Eliáše a při jeho dalším pokusu vyhlavičkoval míč z brankové čáry Luk. Čížek. V 61. minutě vyzkoušel pozornost Ptáka Prošek a následně Kučera. Od 76. minuty se domácí trochu zvedli, ovšem Chval na centr Brauna nedosáhl. Největší šanci FK měl Hudec, kterého ale gólman vychytal, stejně tak kryl střelu Eliáše. Kalich hořkosti si Tachované vypili v 84. minutě, kdy skóroval Patera – 0:3. V závěru měla mužstva po jedné slibné příležitosti, ale skóre se nezměnilo.

Poločas: 0:1. Branky: 19. a 85. Patera, 46. Vincenc. Rozhodčí: Čmucha. ŽK: 2:3. Diváků: 250.

Tachov: Pták – Habart (57. Kabourek), Elijaš, Luk. Čížek, Hudec – Machač (64. Slowik), Malý, Lad. Čížek, L. Viterna – Rulf (75. Chval), Braun.