23 24 25 26 27 28 29
30 31

Žáci Jiskry hráli opět vítězně, rezerva remizovala

Starší žáci: TJ Klatovy – Jiskra Domažlice 0:1 (0:0).

V neděli sehráli st, žáci A Jiskry Domažlice mistrovské utkání na půdě  Klatov. Hrálo se na hřišti v Lubech. Zápas začal naším tlakem, kdy ve 2 min se  dostal ke  střele z vápna Gust, ale brankář domácích střelu zneškodnil. Ve 4 min.  jsme zahrávali rohový kop, kdy po signálu se do ideální střelecké pozice dostal
Hamor, ale branku přestřelil. Ještě ve 12 min se ke střele opět dostal D. Gust, ale ani tato si nenašla cestu do  sítě. Poté soupeř hru vyrovnal a v 16. min měl  největší šanci, kterou naštěstí pro nás nezakončil přesně.  Poločas skončil 0:0. Do druhého poločasu hráči nastoupili opět aktivně. Hráči ve středu pole získávali míče  získali tak převahu, která se projevila ve další golovou šancí, kdy V. Čech posla míč ideálně za obranu, kde  bohužel Zd. Štěpán míč  nezpracoval. V 54. min. aktivní V. Čech vybojoval míč u postranní čáry,  individuálně  přešel přes čtyři hráče a v pokutovém území míč ideálně předložil míč D. Gustovi,  který  střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři šanci. Poté hráči taktickou hrou dovedli zápas do vítězného konce.  Jednalo se o velmi těžký zápas. Soupeř byl houževnatý. Hráči zaslouží  pochvalu za nasazení zejména ve 2. poločase.

Branky:  Gust (Čech)

Sestava: Krásnický - Tauer, Kalný, Lešek, Škoda - Čipera, Hamor, Gust, Konrády - Štěpán, Čech  Střídání: Čipera - Šimúnek, Konrády - Linkeš, Tauer – Čipera.

Trenéři: V. Sladký, R. Neumann. Vedoucí: J. Dufek

Mladší žáci: TJ Klatovy – Jiskra Domažlice 1:2 (1:0).

Mladší žáci Jiskry nastoupili proti soupeři, který zatím nezískal ani bod a určitě chtěl konečně bodovat. Soupeř nastoupil i s několika hráči divizního "A" týma a na jejich hře to bylo znát. Hráči Jiskry nastoupili bez 3 hráčů základní sestavy (Buršík-dovolená, Maštalíř-zranění, Vrzal-dovolená) a tak trenéři vyzkoušeli  další hráče na určitých postech. Hlavně v 1. poločase se mladým hráčům nedařilo dobře kombinovat, nakopávali pouze delší míče dopředu, s čímž si obrana soupeře poradila, naopak soupeř vyrážel k rychlým
protiútokům a po jednom z nich se ujal i vedení.Po chybě na pravé straně obrany a špatném vyběhnutí brankáře střílel útočník soupeře do odkryté brány 0:1. V poločasové přestávce trenéři udělali pár změn v rozestavení hráčů, namotivovali je k příkladné bojovnosti a úspěch se dostavil. Po zahrání rohového kopu ve 42. min se na úrovni velkého čtverce opřel do míče Ondra Zíma a parádní trefou do levého horního rohu soupeřovi branky vyrovnal na 1:1. Od té doby bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Zvýšenou bojovností a aktivitou si vytvářeli i další šance, ale proměnit se podařilo jen jednu. V 50. minutě po kombinaci ve středu hřiště se krásně uvolnil kapitán Ondra Černý a střelou podél brankáře vstřelil druhou, rozhodující branku. Poté již hráči Jiskry udrželi tento výsledek a po 4. odehraných kolech mají plný počet bodů. Za bojovnost a  vůli zápas otočit ,si vítězství plně zasloužili.

Sestava: Krutina - Kalný, Kobes, Poláček, Bočan - Svoboda, Černý, Dufek, Stróž – Jurko, Zíma. Střídali:Buršík ml., Janoušek, Šinál.

Trenéři:L.Bočan,F.Copák.Vedoucí družstva: J.Dufek

L.Bočan

Jiskra Domažlice B - Poběžovice 1:1 (1:0)

V neděli 21. 09. 2008 v 10.00 hodin hostilo rezervní mužstvo starších žáků Jiskry  Domažlice stejně staré protihráče z Poběžovic. Za chladnějšího, avšak poměrně slunečného počasí, tedy pro kopanou jako stvořeného, začala Jiskra citelně oslabená velkou marodkou ve svém kádru pouze v devíti hráčích velice svižně a díky únikům Lukáše Kneblíka po levé straně, resp. Tomáše Hrušky po straně pravé dostávala hostující mužstvo pod tlak. Tento vyvrcholil v 11. minutě individuálním uvolněním se prvně jmenovaného a následným centrem do pokutového území soupeře, kde jej precizně zpracoval druhý jmenovaný a nekompromisně umístil balón do odkrytého pravého růžku poběžovické svatyně. Hráči Jiskry nadále pokračovali ve svižném tempu a vypracovávání si slibných gólových šancí a to zejména v osobě výborně  hrajícího Kneblíka.

Po změně stran a po několika střídáních na straně  soupeře se přece jen pomalu ale jistě začala projevovat převaha dvou hráčů v poli a Poběžovičtí začali stále více dostávat domácí obranu dobře dirigovanou Tomášem Dvořákem pod stále větší tlak. Následovalo několik šancí soupeře z kategorie stoprocentních neproměněných díky nedůslednosti v zakončení, či skvělým zákrokům výborně chytajícího Reného Šperla a to zejména v minutě 45., kdy míči v cestě do domácí branky stálo v cestě již jen břevno, v minutách 60. a  61. V 62. minutě došlo po přímém kopu soupeře k nedorozumění v obraně domácích, které  soupeř  využil k vyrovnání na 1:1. Poté se útočící domácí borci několikrát pokusili ztéci branku soupeře rychlými brejky, které však několikrát končily v ofsajdové  pasti hostujícího mužstva. Po jednom z nich a následném zakopnutí míče uviděl hráč Kneblík žlutou kartu. Kartu stejné barvy obdržel i kapitán domácích za taktický faul nedaleko půlící čáry. V nastaveném čase likvidoval domažlický brankář dvě nebezpečné střely z bezprostřední blízkosti.

Dělba bodů tak byla velkým oceněním pro  houževnatě a srdnatě hrající borce  domácího celku oslabené po celou hrací dobu o dva  hráče v poli.

Jiskra B : Poběžovice 1:1 /1:0/, branka Domažlic Tomáš Hruška /přihrávka Lukáš Kneblík/, ŽK : Tomáš Dvořák za faul, Lukáš Kneblík za zakopnutí míče po přerušení hry