25 26 27 28 29 30 31

Domažlice vybojovaly bod v Třeboni

PLZEŇ - Fotbalová divize pokračovala šestým kolem. Cenný bod přivezly Domažlice z Třeboně, dalším týmům z regionu se vůbec nedařilo.

Redakce

Fotbalista Vejprnic (vlevo) bojuje o míč s hráčem meteoru během víkendového utkání fotbalové divize A, ve které domácí tým podlehl soupěři těsně 0:1

Autor: DENÍK/Vlastimil Leška

Vejprnice – Meteor 0:1

Šestá porážka Vejprnic v řadě se zrodila po nevýrazném výkonu celého mužstva. Už ve vyrovnané první půli si vytvořili hosté několik brankových příležitostí, ale v domácí svatyni kraloval Hajžman a svůj celek podržel. Vejprnické šance propásli P. Horváth a Davídek.

Rozhodnutí přišlo po přestávce. Obránce D. Štefánek vyrobil hrubku, do šance se dostal Čmejla a hosté šli do vedení. Následující tlak domácích byl bez důrazu v koncovce, Meteor mohl naopak z brejků výhru pojistit.

Poločas: 0:0. Branka: 47. Čmejla. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: 0:2. Diváků: 150.

Vejprnice: Hajžman – Aubrecht, Stanislav, Havránek, D. Štefánek (62. Multrus) – Löwy, Davídek, P. Horváth, Košťál – Kučera, J. Biedermann. Trenér Jaromír Mysliveček.

Klatovy – Prachatice 0:3

Lídr divize přehrál klatovské mladíky ve všech směrech a především v prvním poločase na trávníku kraloval. Během úvodní dvacetimunutovky se dvakrát trefil do černého Košík, a když Janoušek vstřelil ještě do přestávky třetí gól, bylo o výsledku rozhodnuto.

Po obrátce hrály Prachatice takticky a domácí celek prakticky k ničemu nepustily. Jen Hovorka s Pavlíkem ohrozili hostující branku střelami z dálky.

Poločas: 0:3 . Branky: 10. a 20. Košík, 39. Janoušek. Rozhodčí: Stumpf. ŽK: 1:2. Diváků: 350.

Klatovy: Jarolím – Bouberle, M. Viktora, Hovorka, Bušta – Meszáros, Rendl (75. Matějka), Mirga, J. Cihlář – Beneš (46. Vacovský), Pavlík. Trenér Jiří Toman.

Admira – Tachov 4:1

Nováček zvládl ještě první poločas, přestože se mu herně příliš nedařilo. Pustil však domácí jen do jediné šance, kterou nevyužili, a sám naopak udeřil gólem do šatny: Lad. Čížek uvolnil Habarta a střela ze strany znamenala nečekané vedení pro Tachov.

Po obrátce se však Admira začala rychle prosazovat. Po chybě obrany Lhota vyrovnal, a když na druhé straně Hutta trefil břevno a následnou dorážku zlikvidoval Habartovi gólman, poslal opět Lhota domácí do vedení. To ještě Pražané dvakrát pojistili.

Poločas: 0:1. Branky: 48. a 62. Lhota, 63. Kubice, 87. vlastní Elijaš – 40. Habart. Rozhodčí: Živnůstka. ŽK: 3:2. Diváků: 180.

Tachov: Makó – L. Viterna, Kaše, Luk. Čížek, Kabourek (65. Elijaš) – Habart, Lad. Čížek, Hutta, Malý – Rulf (61. Machač), Braun (74. Chval). Trenér Miroslav Chada.

Třeboň – Domažlice 1:1

Hosté předvedli zodpovědný výkon. Po úvodním náporu Třeboně opanovali hru a zaslouženě šli do vedení: kombinaci Šámala se Zb. Černým zakončil přesnou střelou a gólem Manowetz.

Tlaku domácích po přestávce dlouho domažlická defenziva odolávala, až dvacet minut před koncem Vohák všechno prostřelil a vyrovnal. V závěru hosté hrozili z brejků, Zb. Černý trefil břevno.

Poločas: 0:1. Branky: 70. Vohák – 23. Manowetz. Rozhodčí: Kubr. ŽK: 3:3. Diváků: 150.

Domažlice: Mleziva – Strejc, Tesař, Šmirkl, P. Cihlář – Zb. Černý, Šámal (88. V. Rada), Mužík, Manowetz – Bahleda (80. Mašek), Šot. Trenér Milan Dejmek.

Ostatní výsledky

Vltavín – Příbram B 1:4 (0:3, 51. Pospíšil z PK – 3. a 41. Costa, 14. Štochl, 69. Škácha), Motorlet – Benešov 3:1 (1:1, 16. Patera, 76. Rezek, 90. Lexa – 28. Hanousek), Hořovicko – Milevsko 1:0 (0:0, 89. Kaufman), Strakonice – Votice 3:1 (2:0, 7. a 29. Kaňák, 61. Koubek – 46. Malina).