11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Divizní lídr potvrdil kvality

KLATOVY - V sérii neporanitelnosti pokračuje po sobotním utkání fotbalový divizní lídr, Tatran Prachatice. Ten porazil v domácím prostředí hrající Klatovy 3:0. Všechny branky přitom padly v prvním poločase.

Ilustrační foto.

Autor: DENÍK/Radmila Nagovská

TJ Klatovy – FK Tatran Prachatice 0:3. Už v páté minutě přitom domácí vyzkoušeli fungování prachatické obrany prostřednictvím střely Mirky, ale hostující gólman jej včas zastavil. Prachatice se pět minut nato zachovaly přesně podle hesla Nedáš – dostaneš. To když obkroužil domácí obranu Košík a poslal míč do levého rohu Jarolímovy svatyně. Mirkovu nahrávku Cihlář zachytil až příliš pozdě, a tak se skóre směřující k remíze neměnilo. Naopak hosté přidali v 18. minutě druhou branku, to když znovu Košík prošel na hranici malého vápna, odtud však domácí obránce míč odkopl, ale ten se odrazil od druhého nabíhajícího domácího obránce a znovu Košíkovi na kopačky – 0:2. Do konce prvního poločasu už domácí příliš šancí neměli, hosté je naopak srazili na kolena třetí brankou. Míč vyslaný jedním z prachatických útočníků se odrazil od břevna, jenže jej znovu nastřelil Janoušek a i když domácí gólman chytil míč přesně na hranici brány, hlavní rozhodčí třetí branku hostů uznal. Ve druhém poločase měli navrch hosté. Domácí se pokusili pěknými kombinačními akcemi Cihláře s Pavlíkem a Bušty s Mirgou skórovat, ale chyběl důraz v zakončení. Hosté už jen do konce zápasu kontrolovali stav hry a nepustili domácí k žádným výraznějším akcím.

Poločas: 0:3. Branky: - 10., 18. Košík, 38. Janoušek. ŽK: 1:3. ČK: 0:0. Rozhodčí: Stumpf – Kořínek, Hajšman.

Sestava TJ Klatovy: Jarolím – Bouberle, Viktora, Hovorka, Bušta, Mészáros, Beneš (46. Vacovský), Rendl (73. Matějka), Cihlář, Pavlík, Mirga.