20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Jiskra Třeboň - Jiskra Domažlice 1:1 (0:1)

Text i fotografie JIŘÍ POJAR

Šestým kolem pokračovalo v neděli divizní utkání, ve kterém domácí Jiskra Třeboň- přivítala svoji jmenovkyni z Domažlic.

Třeboň – Domažlice 1:1 (0:1)

Do utkání již domažličtí trenéři mohli počítat s uzdraveným kapitánem Michalem Tesařem. Naopak k utkání neodcestoval kanonýr Martin Schötterle.Po úvodním hvizdu rozhodčího Kubra se na stadionu u rybníka Svět hrál fotbal plný osobních soubojů.  Podle domácích se v Třeboni představil zatím nejlepší tým divizního podzimu. První šanci si vytvořili domažličtí fotbalisté v 10. minutě, kdy Mužikova střela skončila vedle levé tyče  Skálovy branky. O dvě minuty později se domácí radovali  z branky, kterou vstřelil po vysunutí Sedláčkem Pinter, ale rozhodčí ji pro ofsajd neuznal. V 18. minuté zahrával trestný kop Šot po faulu na Manowetze, ale jeho střela skončila nad brankou. O minutu později nebezpečně střílel domácí Ždimera z 25 metrů, ale Mleziva byl na místě. O dvě minuty později podnikli rychlou akci Domažličtí, po ose Manowetz - Černý a Bahleda. jehož střela mířila nad branku. Úvodní branku přinesla 23. minuta, kdy po faulu na Černého rychle rozehrál Sámal míč na Šota, ten našel nabíhajícího  Manowetze,   který přesnou střelou překonal bezmocného brankáře Skálu - 0:1. Domažličtí měli stále více ze hry, ale chybělo finální zakončení. Ve 36. minutě se znovu rychlou akcí prezentovali Domažličtí, když Mužík našel Šota, ale jeho střelu domácí obránci zblokovali.Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. V 55. minutě zahrával Pintér trestný kop, který skončil nad  brankou Mlezivy. Po 60 minutách se pěknou akci prezentovali domácí, kteří zatlačili Domažlické před  svoji šestnáctku. Domácí Vohák rozehrál na nabíhajícího Ždimeru a jeho střelu výtečné vyrazil Mleziva. O chvíli později se probil domácí obranou Bahleda, byl faulován, Mužík z trestného kopu mířil do zdi a z následné dorážky nad branku. Domácím se podařilo vyrovnat v 70. minuté. Sedláček vysunul Voháka.  jehož první střelu zblokoval Strejc, ale jeho druhá střela rozvlnila síť za zády bezmocného Mlezivy - 1:1. Domažličtí se nevzdávali. V 79. minutě po Cihlářově rohu mohl Tesař hlavou zvýšit na 1:2, ale bohužel jen  těsně minul branku Skály. Třetí největší šanci utkání měla Jiskra o dvě minuty později, kdy po rychlém  brejku Černý nastřelil břevno třeboňské branky a následnou dorážku Bahledy brankář kryl. V závěru utkání zahrával Mužík trestný kop po faulu na Šota. ale Skála byl na miste. Toto utkání dobře řídili  rozhodčí Kubr, Polák a Orálek.

Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc,  Tesař, Šmirkl,  Cihlář - Černý (88. Rada), Mužík, Manowetz - Bahleda (80. Mašek), Šot. Trenéři: Dejmek, Kuželka.

„My jsme se připravovali na hodně těžký zápas, protože Třeboň podle statistik už doma pár sezón  neprohrála. A my jsme tady do 70. minuty vedli a drželi tři body v rukou. Nakonec si myslím, že remíza je  spravedlivá a my jsme za ni rádi. Jsem rád, že jsem po dlouhé době dal branku a že se mi začalo dařit.  Chtěl bych pochválit Jirku Šámala, který gólovou akci rychle rozehrál. Třeboňští byli trochu dezorientovaní a já už jsem měl jednoduchou situaci," svěřil se po utkání šťastný střelec jediné branky  Domažlic Miroslav Manowetz.