10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Bělá v dalším derby opět uspěla.

V neděli proti sobě na­stoupila v I. B třídě dvě muž­stva k okresnímu derby. Klen­čí, které v minulém kole pod­lehlo v Poběžovicích, hostilo ambiciózní tým Bělé. Ta v předcházejícím kole přehrála Meclov.

Klenčí - Bělá   2:4  (2:1)
Střelci: 5. Sokol, 14. Řezníček (PK) - 31. Strouhal, 52. Šteffel, 72. Houda, 86. Kotrc.
ŽK: 2:1, diváků: 100. Rozhodčí: Kratochvíl - Kříž, Plzák.
Před zahájením zápasu po­blahopřáli aktéři zápasu a funkcionáři předsedovi kle­nečského fotbalového oddílu Jaroslavu Ledvinovi k život­nímu jubileu. Po krátké chvíli měl další důvod k radosti.
Již v 5. minutě otevřel Pavel Sokol skóre, když za záda bě1­ského gólmana Nikolayeva poslal míč, který se k němu do­stal po trestném kopu Miloše Psutky -1:0.
O dalších deset minut pozdě­ji se stav znovu měnil, když domácí přidali druhý gól. Ten padl díky střele kapitána Jaro­slava Řezníčka z pokutového kopu, který hlavní rozhodčí Kratochvíl odpískal za ruku hostujícího obránce Kamice.
Mohlo se zdát, že domácí Spartak soupeři oplatí porážku z podzimu, kdy v Bělé pod lehl 4:1. Hosté ale byli proti postupně hru vyrovnali přeskupili sestavu a začal: klenečské přehrávat. „Tomáše Kramla jsem vytáhl z obrany do středu, místo něj šel na beka Strouhal," upřesnil trenér Aleš Zavadil. Změna se vyplatila a právě Strouhal si z obrany naběhl na centrovaný míč, překonal Jana Sokola a vstřelil kontaktní gól - 2:1. Z tlaku, který hosté vyvinuli, vyrovnání do konce první půle nevytěžili.
Po změně stran začala Bělá velkým náporem, již po dvou minutách spálil velkou šanci Jan Nový, který zblízka vyso­ko přestřelil. Druhé branky se dočkali fot­balisté Bělé v 52. minutě, kdy po pohledné kombinační akci rozebrali domácí obranu a Šte­ffel pohodlně srovnal - 2:2.
Domácí byli zatažení na své půlce a snažili se o brejky, kte­ré jim ale nevycházely. Nao­pak hosté ještě přidali a snažili se o další, vedoucí branku. Té se dočkali v 72. minutě, když metr za hranicí velkého vápna rozhodčí odpískal sporný faul. K rozehrání se postavil Petr Houda a krásnou střelou do ši­benice nedal Sokolovi v domá­cí brance šanci - 2:3. Hosté pak taktickou hrou drželi míč na svých kopačkách a nepouštěli Klenečské do kombinace. Sami si naopak vypracovali několik šancí. Z jedné z nich přidal čtvrtou branku svého týmu Jindřich Kotrc a pečetil tak zasloužené vítězství Bělé.
„Věřil jsem, že pokud dáme gól do poločasu, tak utkání otočíme, což se nakonec po­tvrdilo. Velkou podporu jsme měli i v hledišti. Fanouškům, kteří na zápas přijeli, patří velký dík,“ řekl po utkání tre­nér Zavadil, který se nevzdává myšlenky na baráž o postup do I. A třídy. „Naděje umírá po­slední," dodal.

Bělá v příštím kole na domá­cím hřišti přivítá Přimdu, Klenčí čeká zápas na půdě čtvrtého celku tabulky, kte­rým je Stod.

Klenčí: Jan Sokol - Osvald, Psutka, Řezníček, Čech - Weber, Talaš, Pavel Sokol, Vejmelka - Hromník a Hula (69. Černý).
Trenéři: Radek Talaš a Sami He­missi.
Bělá: Nikolayev - Kamic, Mi­roslav Nový, Bleha, Kraml - Štef­fel, Houda (90. Petr Cingroš), Strouhal, Jan Nový - Kotrc a Šlehofer (83. Jaroslav Cingroš).
Trenér: Aleš Zavadil.