Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPintíř: Radost nám tak trochu kazí zranění Honzy Viterny

BENEŠOV - /AKTUALIZOVÁNO, VIDEO/ Fotbal – divize: FK Benešov – FK Tachov 2:3 (1:1, Turek, Žák – Luk. Čížek 2, Machač) 


Po nešťastné prohře s FK Votice (0:1) přivezli Tachované z Benešova za výhru 3:2 tři body. “My jsme do utkání nevstoupili dobře. Nemohli se dostat do hry. Kluci zbytečně nakopávali míče, chyběla kombinace. Soupeř nás také potrestal, i když jejich vedoucí branka padla po nedorozumění v naší obraně. Nepříjemné a hrozivě vypadající zranění Honzy Viterny hráče nakoplo. Lukáš Čížek svým důrazem v šestnáctce na zadáky Benešova platil a před odchodem do šaten hlavou vyrovnal,“ viděl první poločas divizního utkání asistent trenéra Vladimír Pintíř.

Tachov po přestávce zaskočil domácí výborným výkonem a udeřil rychlými góly Do vedení poslal Tachov po pěti minutách druhého poločasu Machač a o devět minut se prosadil opět Luk. Čížek. „V kabině byla trochu bouřka, některé věci jsme museli hráčům zdůraznit. Vstup do hry a prakticky celý druhý poločas hrálo mužstvo velmi dobře,“ chválil hráče asistent trenéra. Tachované pak měli hru ve své moci a měli další příležitosti. „Po dvoubrankovém vedení jsme vycházeli ze zajištěné obrany, drželi jsme míč a měli několik slibných příležitostí skórovat. Situace při přečíslení jsme řešili špatně, chyběla tam finální přihrávka Malého či Rulfa.

Paradoxně v době, kdy kluci kontrolovali hru jsme inkasovali,“ poznamenal k závěru utkání Pintíř. Ten mohl být nakonec spokojený, protože domácí se už do vážnějšího ohrožení tachovské branky nedostali. „Samozřejmě jsme spokojeni. Radost nám tak trochu kazí zranění Honzy Viterny, který je pravděpodobně do konce podzimu mimo hru a kádr se opět zúžil,“ řekl závěrem Pintíř. Zápas také sledoval sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži. „Až na prvních pětadvacet minut, kdy nás soupeř přehrál, podali hráči dobrý výkon.

Takže s výsledkem i s hrou vládne spokojenost. Samozřejmě mrzí nepříjemné zranění Viterny, ale nevidím to ohledně kádru tak černě. Šácha už je čtrnáct dní v plném tréninku, z dovolené se vrátí Luboš Viterna. Samozřejmě nespíme a v současné době probíhají jednání o doplnění kádru,“ řekl Deníku Móži.

Poločas: 1:1. Branky: 25. Turek, 89. Žák – 41. a 59. Luk. Čížek, 50. Machač. Rozhodčí: Šob. ŽK: 2:1. Diváci: 270.

TACHOV: Makó – Kabourek, Kaše, Luk. Čížek, J. Viterna (30. Habart) – Machač, Lad. Čížek, Hutta, Malý – Braun, Rulf.