Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALCharvát: Klub neplnil většinu závazků vůči mně. Michal Káník: Plnili jsme je

Strakonice - Brankář Radek Charvát nepovažuje smlouvu s SK Strakonice 1908 za platnou, šéf klubu Michal Káník to odmítá.


Michal Káník

Michal Káník
Autor: Jan Škrle

Smlouvu fotbalového brankáře Radka Charváta – s razítkem registrace neamatérské smlouvy – uzavřenou s SK Strakonice 1908 v pátek přinesl do redakce ukázat šéf klubu Michal Káník.

Podepsána byla 1. července 2004 s platností do 30. června 2006.

Káník tím chtěl dokázat, že vina neúčasti gólmana Charváta na evropské kvalifikaci amatérských týmů v Izraeli, kam byl nominován a která se hraje v tomto týdnu, neleží na oddílu, respektive na sekretáři Davidu Fajovi, s nímž je Charvát, který z klubu odešel, ve sporu.

„Nakonec se všechno obrátilo proti nám,“ řekl Káník.

O co v celé kauze jde?

„Pan Faja mi v mých třiatřiceti letech zkazil vrchol kariéry,“ prohlásil v úterý Charvát. Faja to následně důrazně odmítl.

Charvát byl nominován do jihočeského výběru, který se v Izraeli účastní evropské kvalifikace amatérských celků. Té se nesmí zúčastnit hráč, který měl někdy registrovanou smlouvu nebo hrál za poslední rok a půl v zahraničí. „Nadiktoval jsem své rodné číslo a svazoví funkcionáři mi následně sdělili, že je vše v pořádku,“ popisoval situaci brankář.

Sekretář David Faja však na svazu v rozhovoru s Vladimírem Eiblem (sekretář krajského fotbalového svazu – pozn. redakce) upozornil, že Charvát smlouvu ve Strakonicích měl.

„Smlouva? Z těch závazků, které vůči mně z té – jak oni to nazývají – ´profi smlouvy´, jsem většinu neviděl. A jsem smířen s tím, že ani neuvidím. Smlouva dle mého názoru nebyla právnicky podložena a tím je i neplatná. Myslím si a vím, že v tom nejsem sám,“ reagoval Radek Charvát. Michal Káník Charvátovo tvrzení o neplnění závazků i neplatnosti odmítá. „Byly plněny na sto procent,“ řekl.

Charvát zdůrazňuje, že nikdy neměl profi smlouvu. „Chodil jsem normálně do práce, měl jsem i víkendy a noční, pokud na to někdo zapomněl. Měnil jsem si služby kvůli fotbalu, abych se vůbec dostal na zápas nebo na trénink,“ dodal.

„Mrzí mě, že Radek s výběrem neodjel. Ale na druhou stranu – pravidla platí pro všechny,“ prohlásil šéf klubu Michal Káník. „To, že představitelé tohoto výběru říkali, že může jet, tak lhali. Při nahlédnutí do registru by museli vědět, že měl Radek smlouvu,“ poznamenal.

Stejně jako David Faja si Káník myslí, že tímto upozorněním zabránili ostudě reprezentace v Izraeli. „Měli by se zamyslet pánové, kteří dělali nominaci,“ prohlásil Káník. „Vztahy s Radkem jsou tak narušené, že není cesty zpět. Ale za ty odchytané roky ve Strakonicích mu chci poděkovat. Udělal tady hodně,“ uzavřel Michal Káník.