Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALChodov podlehl Tachovu.

V dalším kole kraj­ského přeboru na sebe narazi­ly dva celky, které se po loňské sezoně radovaly z postupu z I. A třídy. Domácí Tatran Cho­dov hostil soupeře z Tachova, který si nakonec po boji odvezl všechny body.
Chodov-Tachov   1:2    (0:1)    ŽK: 1:1. Diváků: 200.
Branka Chodova: 50. Jan Šot.
Tachované začali v Chodově aktivněji a již ve 3. minutě se musel hodně natahovat Dolhý, aby zlikvidoval střelu Čížka. V osmé minutě zahrozil po akci Brauna a Hutty dělovkou Opava, kterou zblokoval obránce Jan Chmelík. Po pat­nácti minutách se začali pro­sazovat domácí a v 19. minutě prokázal své umění gólman Valenta po střele Kapice. Z ná­sledného rohového kopu hla­vičkoval Chmelík mimo tyče. Chodov po dvaceti minutách hry vstřelil branku. Radost domácích ale překazil signali­zovaný ofsajd, pro který gól nebyl uznán. Poté převzali ini­ciativu hosté, kteří si vytvářeli šance.
Jedno z varování pro domácí přišlo z kopačky Šáchy, jehož střelu vyrazil s námahou cho­dovský gólman na rohový kop. Ve 29. minutě centroval Braun a Hutta neohroženě mezi dvě­ma obránci hlavičkoval mezi tyče a za záda gólmana - 0:1. Vzápětí přišla další šance a opět ze vzduchu. Po centru Hobzy hlavičkoval těsně vedle J. Viterna. Na druhé straně se blýskl vynikajícím obranným zákrokem hostující Kaše, jenž zastavil řítícího se už Šota na branku Tachovanů. Ve 37. minutě přišel jeden z mnoha střetů a se zraněním musel střídat střelec první branky Hutta.
Pro zranění také o poločaso­vé přestávce odstoupil ze hry domácí gólman Dolhý a mezi tyče se postavil domácí obrán­ce Karel Kuboušek. „Franta Dolhý si obnovil zranění zad, kvůli kterému střídal už v Manětíně a náš druhý brankář Míra Staviarský má zánět šlach," vysvětlil asistent tre­néra Miloslav Strnad důvod, proč do branky postavili Ku­bouška. Ten si na nezvyklém postu nevedl špatně a několi­krát svůj tým podržel.
V 50. minutě přišel další dů­ležitý moment zápasu. Opava nedokázal pokrýt Holara, kte­rý našel před brankou Šota, jenž nekompromisně srovnal - ­1:1. Poté se hra postupně vy­rovnávala. O čtyři minuty později se rozhodl svoji chybu napravit kapitán hostí Opava a prošel obranou Chodova. Je­ho střela se ale mezi tyče ne­vešla. V dalších minutách skončily vedle branky i stře­lecké pokusy Hobzy a Šáchy. V 68. minutě předvedli Tacho­vané pohlednou kombinační akci. Čížek vysunul Brauna, který "z jedné" prostrčil Hob­zovi. Ten už pohodlně zasunul míč do prázdné branky - 1:2. Převaha hostů pokračovala, Braunova střela putovala po brankové čáře, ale za ní ne­skončila. Hobza nastřelil břevno. Domácí zahrozili v 89. minutě, ale střelu Petra Holara Valenta kryl.
Chodov: Dolhý (46. Kuboušek) - Jan Kapic, Miroslav Holar,  Jan Chmelík, Miroslav Chmelík - Hála (75. Malzer), Petr Holar, Smazal, Kobes - Krakeš (76. Jiří Kapic) a Jan Šot.
Trenér: Mi­roslav Chmelík st..                                                               Zdeněk Mifek.

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.