Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFotbalový svátek na Střelnici. Přijede Viktorka

Na Střelnici „bude mač" - jak se zpívá v hymně Jiskry Domažlice. Napínavý zápas vypukne ve středu 3. září od 17 hodin, kdy se v rám­ci druhého kola poháru ČMFS střetnou fotbalisté Jiskry Domažlice a ligová Viktorie Plzeň.
Domažličtí fotbalisté se do druhého kola poháru dostali přes FC Viktorie Mariánské Lázně, který porazili 2:1 brankami Bublíka a Černého z pokutového kopu. V prvním kole nastoupila Jiskra na vy­půjčeném hřišti v Klenčí pod Cerchovem a přehrála divizní Slávii Vejprnice 4:1. Za Do­mažlický skóroval Manowetz, Černý, Mašek a Bahleda a za vejprnické fotbalisty Löwy. V tomto utkání si Jiskra vytvo­řila několik dalších vylože­ných brankových šancí, které zlikvidoval výborně chytající vejprnický brankář Kovařík.
Viktorii Plzeň patří v aktu­ální tabulce Gambrinus ligy deváté místo s šesti body a skóre 7:7. V posledním ligo­vém utkání Viktorka remizo­vala v domácím prostředí ve Štruncových sadech s FK Tep­lice 1:1 (1:1). Plzeň šla v tomto utkání do vedení ve 30. minu­tě, kdy technickou střelou otevřel skóre Horváth. Za dvanáct minut si Viktorka nešťastně dala vlastní gól Smolou. V závěru utkání mě­la Viktorka drtivý tlak, ale šance Vaculíka, Vanadiho a Limberského zůstaly bohužel nevyužité. Viktorka před sezonou mohutně posilovala a do její­ho kádru postupně přišla ta­ ková jména jako je Tomáš Poštulka, gólman Sparty. Dá­le posílily řady Plzeňanů - sparťanský „špílmachr" zá­ložník Pavel Horváth, domácí odchovanec a bývalý hráč Sparty Praha obránce David Limberský, záložník Radek Hochmeister ze Sparty, ze So­kolova přestoupil útočník Jiří Mika, záložník Petr Jiráček a gruzínský reprezentant, útočník Dimitrij Tatanashvil­li. Všechna tato jména samo­zřejmě budí respekt.
Domaž­ličtí hráči se vesměs shodují na tom, že nemají proti tomu­to soupeři co ztratit. Zvláštní náboj má duel pro Václava Radu, jehož otec působí ve Viktorce.
„Myslím si, že dneska mů­žeme porazit skoro každého. Určitě to bude zajímavé utká­ní, asi hodně vyhecovaný zá­pas. Moc se na tento duel tě­ším," podělil se o své pocity mladý záložník Jiskry Rada.
„Pro nás je to fotbalový svá­tek a doufám, že i pro naše fa­noušky. Určitě přijde spousta diváků do hlediště a vytvoří bezva atmosféru. Do zápasu jdeme s tím, abychom uhráli co nejlepší výsledek a třeba i překvapili vítězstvím nebo remízou. Stát se může všech­no. Je to fotbal," svěřil se obránce Jiskry Domažlice Jan Šmirkl.

Jiří Pojar