27 28 29 30

TJ Klatovy - Jiskra Domažlice 0:1 (0:1)

V krásném letním odpoledni se v sobotu hrálo v Klatovech divizní derby.

Klatovy Domažlice  0:1 (0:1)
Trenéři Domažlic udělali jednu změnu v sestavě. Od začátku utkání nastoupil mladý, talentovaný Václav Rada. Jiskra byla od začátku do konce hry fotbalovějším a ak­tivnějším mužstvem. Na kla­tovském týmu byla znát ab­sence několika hráčů, kteří jim přes léto odešli do jiných klubů a nahradili je nezkuše­ní mladí hráči.V 6. minutě zahrával do­mažlický Cihlář trestný kop a Schötterleho hlavička skonči­la těsně vedle branky klatov­ského brankáře Jarolíma. O tři minuty později centroval Bahleda do vápna a hlavička Mužíka skončila těsně nad brankou. V 15. minutě vysu­nul Bahledu Černý, který se efektně probil až před bran­káře Jarolíma a prostřelil ho - 0:1.Ve 20. minutě se k odraže­nému míči dostal Strejc, ale jeho střelu vyrazil Jarolím na roh. Ve 27. minutě zahrával Šámal trestný kop, který se odrazil k Bahledovi, ale ten bohužel nestačil vystřelit. O tři minuty později se osmělili domácí, kdy po spolupráci Beneše s Vacovským ohrozil druhý jmenovaný z 25 metrů poprvé branku Mlezivy, ale střílel vedle. Ve 33. minutě stálo štěstí u hostujícího Mle­zivy, kdy domácí Vacovský nacentroval z pravé strany na volného Pavlíka, který hla­vou nastřelil levou tyč do­mažlické branky. Ve 37. minutě ideálně vy­sunul Šámal Černého, ale ten přestřelil branku Jarolíma. Do konce poločasu zahrával ještě domácí Viktora trestný kop na hlavičku Rendla, která naštěstí minula branku. Na druhé straně, po faulu na Schötterleho, zahrával Šámal z 18 metrů trestný kop a těsně minul svatyni domácích.V druhém poločasu vystří­dal trenér Manowetze za Ra­du, který měl dýchací potíže. Jiskra opět nastoupila do druhého poločasu aktivně. Mužík vysunul Bahledu a je­ho obrovskou šanci stačili klatovští beci srazit na roh. V 50. minutě zase kombi­novala Jiskra Černým a Ba­hledou, který pozdě nahrál na Schötterleho a jeho střelu zblokovali klatovští zadáci. Jiskra stále hrála aktivněji, ale scházel jí klid v zakončení. V 65. minutě střídal za Schötterleho Šot, který se ja­ko na jaře dostal do vyložené šance. Po dlouhém výkopu Mlezi­vy našel Šota centrem Bahle­da, ale ten bohužel trefil kla­tovského brankáře. V závěru utkání se domácí vrhli do útoku, ale kromě upadnutí Mirgy ve vápně, kdy se domá­cí dožadovali penalty, se do velké šance nedostali.
Sestava Jiskry: Martin Mleziva - Jakub Strejc, Mi­chal Tesař, Pavel Cihlář, Jan Šmirkl, Petr Mužík, Jiří Šá­mal, Zbyněk Černý (89. Vla­dimír Čech), Václav Rada (46. Miroslav Manowetz), Martin Schötterl (65. Martin Šot), Tomáš Bahleda. Trenéři: Mi­lan Dejmek a Petr Kuželka.Rozhodčí: Štuk, Šafránek, Němec, delegát: Tasch. ŽK: 3:3. Utkání sledovalo 650 di­váků, z toho asi 200 fanoušků z Domažlic.

Jako tradičně jsme v první půli zaspali. V druhé polovině jsme se trošku zvedli a zatla­čili jsme soupeře. Domažlice byly velice silné v ofenzivní činnosti a měly v prvním po­ločase tři gólové šance. Kdyby je proměnily, mohlo být po utkání. My jsme nastřelili tyč a kdybychom tuto šanci pro­měnili mohlo to dopadnou ji­nak. Soupeře jsme dostali pod tlak, ale ten dobře bránil. Měli jsme to těžké a rozhodčí nám absolutně v ničem nepomohl. Myslím si; že vítězství Do­mažlických je spravedlivé," řekl po zápase trenér domá­cích Klatov Jiří Toman.