10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Stafin Holýšov vykradl Plzeň

Fotbalisté Holýšova zavítali v sobotu odpoledne k prvnímu utkání na hřiště soupeře. Soupeřem byl tým SK ZE Plzeň. Domácí Plzeň, pod vedením bývalého trené­ra Holýšova Votípkou, po­mýšleli na výhru, ale byli to hosté, kdo si nakonec odvezli tři body.

SK ZCE Plzeň - Stafin Holýšov  1:2 (0:1)

Obě mužstva vstoupila do zápasu bojovně s cílem vyva­rovat se chyb a strhnout ve­dení na svou stranu. Ve 12. minutě zahrávali domácí hráči roh, ale bohužel z něj nic nevytěžili. V 16. minutě se holýšovský Jeniš protáhl až do vápna, kde přihrál Russo­vi, ale ten mířil těsně nad branku. Ve 20. minutě stáhl domácí hráč k zemi za dres Hamerníka, ale rozhodčí žlu­tou kartu neudělil. O tři mi­nuty později vytěžili hráči Stafinu roh. Toho se ujal Pro­cházka a ve vápně našel Tlus­tého, který se nemýlil a poslal svůj tým do vedení -0:1. Od této chvíle se hra vyrov­nala za menší režie Holýšova. Několikrát se ve slibné šanci utopili holýšovští hráči ve vlastních kličkách.
Ve 2. minutě druhé poloviny poslal plzeňský útočník dale­konosnou střelu, ale pouze nad Jančovu branku. V 51. minutě se protáhl po pravé straně Jeniš, který tvrdou střelou donutil domácího brankáře vytěsnit míč na roh, který zahrával kapitán hostů Tlustý, ale přestřelil. V 58. minutě se po dlouhé době do­stali k míči domácí, kteří za­hrávali roh, ale důsledná obrana Holýšova vše vyřešila. V 75. minutě vykopával míč z brankové čáry Majlát. O dvě minuty později mohl Jeniš ve vápně střílet, ale raději zvolil přihrávku Tlustému, který smolně nastřelil levou tyč domácí branky. V 80. minutě byl Jeniš faulován ve vápně a rozhodčí nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového ko­pu postavil - kdo jiný než nej­lepší exekutor holýšovských penalt - Tlustý a míč chladně poslal k pravé tyči - 0:2. V 85. minutě vykopával z brankové čáry dvakrát balón Majlát. V 88. minutě se ocitl ve velké šanci Tlustý, ale sám se ukličkoval a přišel o míč. V 90. minutě se domácím poda­řilo snížit. Do vápna se protá­hl Votípka a nemýlil se - 1:2. Rozhodčí nastavil pět mi­nut, během kterých hráči pl­zeňského celku vyvinuli ohromný tlak, ale hosté jej přestáli a mohli se radovat ze tří bodů.

"Holýšov zaslouženě vy­hrál, nepohlídáme si stan­dardní situace, i když jsme z nich inkasovali již v přede­šlém zápase. První gól jsme dostali z rohu. A to se nemůže stávat," postěžoval si po zápa­se trenér domácích Votípka.

"S výsledkem utkání jsem spokojen, ale s výkonem hrá­čů již méně. Klíčový moment utkání vidím v proměněné penaltě, kdy jsme plzeňskému celku odskočili o dva góly," dodává k zápasu Štěpán Hir­schl, trenér vítězného Stafi­nu.

Nejlepší hráči: Ulč - Kaas, rozhodčí: Homr, ŽK: 1:1.

Sestava Holýšova: Janča, Hamerník, Hrdina (53. Sná­šel), Kaas, Majlát, Jeniš (87. Juráš), Tlustý, Procházka, Russ (74. Vrba), Lukáš (81. Dostálík), Šimka. Trenér Ho­lýšova: Štepán Hirschl.Fandilo 120 diváků.