Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFotbalisté Strakonic pouze přihlíželi sedmigólové kanonádě Prachatic

Prachatice, Strakonice - "Tragédie. Všechno, co jsme udělali, bylo špatně," zhodnotil porážku 0:7 (0:4) obránce Karel Cibulka.


Divize: Jihočeské derby s Prachaticemi skončilo pro Strakonice výpraskem, prohrály 0:7 (0:4)!

Divize: Jihočeské derby s Prachaticemi skončilo pro Strakonice výpraskem, prohrály 0:7 (0:4)!
Autor: Jan Škrle

Jarní debakl 1:6 v Domažlicích? Zapomeňte!

Největší porážka strakonických fotbalistů od sestupu z ČFL od soboty zní – 0:7! V jihočeském divizním derby je tímto výsledkem doma smetly Prachatice.

„Tragédie,“ našel nejjednodušší a všepopisující výraz obránce Karel Cibulka. „Bylo to hrozné. Všechno, co jsme udělali, bylo špatně. Ani jsme neběhali.“
Příčina debaklu? Odpověď je jasná: „Prachatice potrestaly všechny naše hrubé a jednoduché chyby, kterých jsme se dopustili,“ uvedl hrající šéf klubu Michal Káník.

Podle něj šlo o podobný zápas jako kolo předtím s Milevskem (prohra 1:2), zkušenější Tatran však více trestal.

Naopak velmi spokojený byl domácí kormidelník Josef Veselý. Jeho tým se díky vysoké výhře vyhoupl do čela tabulky, má devět bodů. „Od první minuty jsme šli za vítězstvím a Strakonicím jsme nedali sebemenší šanci, aby nám nějak zkomplikovaly náš plán, kterým bylo vítězství.“

Trénovat a trénovat

V úvodní desetiminutovce se tým od Otavy dostal do zakončení, ale poté už byl na hřišti jen domácí tým. Do půle vsítil čtyři góly. Po přestávce přidal další tři. „Z naší strany to byl opravdu špatný zápas. Špatně jsme bránili, všude jsme byli druzí,“ řekl Káník.

Že by klub řešil současnou situaci trenérskou změnou, to Michal Káník důrazně odmítl. „Musíme trénovat, trénovat, trénovat! Já pořád věřím, že tohle mužstvo je kvalitní. Potřebujeme se chytit a dostat se zpět do formy,“ zdůraznil. „Třeba tohle byla facka, která nám prospěje.“

Podle domácího kouče hosté nezvolili správnou taktiku. „Nesnažili se vůbec o kombinační hru. Chtěli hrát tvrdě a důsledně. Upozorňoval jsem hráče, že se musejí soustředit jen na hru a nesmí se nechat vyvést z míry agresivní hrou soupeře,“ vysvětlil Josef Veselý. „Zvládli to na výbornou a předvedli perfektní výkon.“

Strakonický mančaft není v pohodě jako na začátku. Hráči nemají formu. Na výsledku se to projevilo. „Musíme najít příčinu, proč to tak je. Máme také velkou marodku, devět hráčů je teď zraněných,“ připomněl šéf klubu.

Tři zápasy – jeden bod. V tabulce 14. místo. To je současná vizitka Strakonic. „Teď bude nejdůležitější co nejdříve zapomenout. Musíme se důsledně připravit na příbramské béčko a zase začít hrát naši hru a dát do zápasů srdíčko, což jsme uměli,“ uzavřel Karel Cibulka.