17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Klatovští fotbalisté v Třeboni neulovili žádné divizní body

TŘEBOŇ, KLATOVY - Jiskra Třeboň – TJ Klatovy 3:1

S prázdnou se vrátili včera z Třeboně po utkání třetího kola divizní skupiny A fotbalisté Klatov. Ti podali hlavně v první půli zápasu velice špatný výkon, a zkušení hráči domácí Jiskry tak ještě před poločasovou přestávkou rozhodli o tom, že všechny body zůstanou na jihu Čech. I když Klatovy po změně stran přidaly, stačilo to jen na čestný střelecký úspěch.

Už ve druhé minutě hry otevřel skóre zápasu domácí Tůma, který si nikým neatakován nejvýše vyskočil na rohový kop a pohodlně hlavou míč dopravil za Jarolímova záda. Pak třeboňští hráči udávali jasně tempo hry a své hosty pustili nanejvýš k vápnu, což jim ale proti s velkým respektem hrajícím Klatovanům nedalo velkou práci. Ve 36. minutě domácí po trestném kopu zvýšili Hačkou na 2:0. Čtyři minuty před přestávkou domácí potrestali hrubku Klatov ve středu hřiště a po úniku Bezemka už hosté prohrávali 0:3. Po bouřce v kabině sice ve druhé půli Klatovy přidaly, ale úsilí jim vyneslo pouze čestný úspěch. O ten se postaral mladíček Meszáros, který z trestného kopu překvapil domácího brankáře.

Jiskra Třeboň – TJ Klatovy 3:1. Poločas: 3:0. Branky: 2. Tůma, 36. Hačka, 41. Bezemek – 67. Meszáros. Rozhodčí: Dobrý – Fišer, Vaňkát. ŽK: 3:0. Diváků: 150.
Sestava Klatov: Jarolím – Bouberle (46. Rendl), Viktora, Hovorka, Bušta – Matějka (84. Vacovský), Pavlík (71. Mirga), Zedník, Meszáros, Cihlář – Beneš.

ŘEKL PO BOJI

Jiří Toman, trenér divizních fotbalistů TJ Klatovy (3. kolo divizní skupiny A: Třeboň . Klatovy 3:1):
„Naše vystoupení v Třeboni bylo tragické. Snad jen druhý poločas, kdy se hráči po domluvě o přestávce v kabině trochu probrali, snese parametry divizního fotbalu. Ale v prvním poločase to byla z naší strany hrůza. Přestože jsme jeli na jih Čech s tím, že tam nemáme co ztratit, hráli jsme s až příliš velkým respektem ze soupeře. Z naší viditelné bojácnosti pak vyplývaly nepřesnosti, dopouštěli jsme se individuálních chyb. Domácím jsme tak hodně sami usnadňovali práci a ti bez problémů naši jakoukoliv snahu zastavovali ještě před velkým vápnem. Naopak my jsme nechávali domácím příliš mnoho prostoru. I když jsem před zápasem upozorňoval na nebezpečnost standardních situací v podání třeboňského týmu, který těží před bránou především z výškové převahy svých hráčů, nebylo to nic platné. Domácí právě z těchto situací včera vytěžili dva góly.“