Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTři trefy Tachova uzemnily Meteor

Ve třetím kole se fotba­listé Tachova dočkali první divizní výhry. Naposledy v té­to soutěži zvítězili 26. května 2002 v Přešticích 3:2, ale stejně nakonec sestupovali do pře­boru. Až v nedělním dopoled­ni se po více než šesti letech mohli opět radovat z vítězství v divizi. Vyhrát v Praze se nepodaří každý den. Na Meteoru ta­chovští borci zaslouženě zví­tězili 3:1. Dvakrát se trefil Rulf a výhru jistil Ladislav Čížek. Další tutovky však L. Viter­na, Braun, Rulf a ostatní ne­proměnili. Navíc ještě nastře­lil Hutta břevno.„Utkání se mi hodnotí skvě­le, vždyť jsme vyhráli," roz­plýval se tachovský kouč Mi­roslav Chada. „Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany a pomohl nám rychle vstřelený gól. Potom jsme malinko po­levili, ale závěr poločasu byl opět v naší režii. I po přestáv­ce jsme z brejků mohli něko­likrát skórovat, jenže nepro­měňujeme šance," podotkl trenér. Mužstvo ale jinak chválil. „Defenziva pracovala spoleh­livě, v útoku musím vyzved­nout hlavně střelce dvou gólů Rulfa," říkal Chada.

Klatovští mladíci podle očekávání nestačili na Tře­boň. Prohráli tu 1:3, když všechny branky inkasovali v prvním poločase. „Góly jsme dostávali po standardních situacích, kdy jsme důsledně neobsazovali hráče soupeře. Po přestávce jsme se zlepšili, snížili jsme, ale Třeboň si výsledek hlída­la," konstatoval Jiří Toman, trenér Klatov.

Poslední bez jediného bodu jsou po třech kolech Vejprni­ce. V neděli prohrály na půdě Milevska rovněž 1:3, přestože vedly gólem Kučery 1:0. „Za­čali jsme dobře. Ze dvou šancí vstřelil Kučera gól, ale po dvaceti minutách jako když utne," zlobil se po utkání tre­nér Jaromír Mysliveček. Ukazuje se, jak tým citelně postrádá stopera R. Černého, který v létě odešel do Němec­ka. Vejprnicím navíc stále chybí obránci a tvořivý zá­ložník Davídek. „Dostáváme laciné góly. Nemáme beky a ti, co nastou­pili, nestačili. Chybí nám i klasický stoper. Defenzivě tak musí vypomáhat záloha a ta potom nestačí ve hře dopře­du," lamentoval kouč. Přitom ještě v minulé sezoně byl vej­prnický celek v obranné čin­nosti čtvrtý nejlepší v soutěži. „Máme slabou lavičku. Musel jsem na ni posadit i dorosten­ce, kteří hráli v sobotu," roze­bírá příčiny neslavného umístění vejprnický kouč. „Začíná pracovat i psychi­ka," podotkl Mysliveček. Vedení vejprnického klubu navíc podle slibu uvolnilo na hostování do Přeštic záložní­ka Roberta Křena a tak trené­ra a jeho svěřence čeká před utkáním s vedoucími Pracha­ticemi těžký týden.

Kuriozitou tohoto kola je fakt, že s osmi utkání jich pět skončilo výsledkem 3:1!

Pavel Hochman