10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Staňkov poprvé bodoval

V dalším kole kraj­ského přeboru se FK Staňkov poprvé představil před domá­cím publikem. Po dvou po­rážkách na hřištích Manětína a Kolovče konečně domácí hráči zabrali a přesvědčivě porazili soupeře z Horaždo­vic.

Staňkov Horažďovice  4:1(2:0)

Staňkovští vstoupili do zá­pasu aktivněji. Již ve druhé minutě se po dlouhém rohu Janky dostal v malém vápně k hlavičce Trhlík a otevřel skó­re utkání 1:0. Hosty tato branka zaskočila a jejich hra působila velmi rozpačitě. Ka­zili přihrávky, ztráceli míče ve středu hřiště. Se začátkem 20. minuty do­mácí ubrali na aktivitě a sou­peř mohl trestat. Po ztrace­ném balónu na soupeřově po­lovině se musel Staňkov brá­nit rychlému protiútoku, když hostující útočník po in­dividuální akci střílel pouze do tyče brankáře Jánského. Ve 25. minutě zahrával Jan­ka trestný kop z 25 metrů. Je­ho centrovaný míč skončil téměř v brance hostujícího gólmana, který se však při je­ho pokusu vyznamenal a vy­tlačil balón za svoji branku. Hráči Staňkova si chtěli po­jistit výsledek a jejich snahu korunoval druhým gólem v zápase Trhlík. Tento útočník domácích se nejlépe oriento­val v pokutovém území a jeho střela skončila za zády bran­káře Horažd'ovic. Běžela 40. minuta a na světelné tabuli zářil výsledek 2:0 pro domácí. Za tohoto stavu odcházeli hráči obou mužstev o pře­stávce do šaten.Druhé dějství zápasu začalo ve znamení útoku Horažd'o­vic. Hosté si vytvářeli tlak, ale do žádné vyložené šance se nedostali. V 55. minutě přebí­ral míč domácí Šobr a zezadu ho fauloval hostující Lukáš Kupec. Rozhodčí tento tvrdý faul ocenil červenou kartou, Staňkov získal početní pře­vahu a začal si vytvá­řet brankové příležitosti. Po akci aktivního Trhlíka za­končoval ze slibné pozice osamocený Šteffl nad branku hostů. Další příležitost ke zvýšení skóre měl Dolejš, kte­rý však místo střely zvolil přihrávku na nabíhajícího spoluhráče. Z následného protiútoku se do pokutového území dostal útočník Horaž­ďovic, který se krásně uvolnil přes obranu domácích a byl faulován Buerem. Následný pokutový kop proměnil Gab­riel, a snížil tedy na rozdíl jednoho gólu. Další brankové příležitosti si už však Horaž­d'ovice nevytvořily. Naopak v 74. minutě zvyšoval na 3:1 pro Staňkov Šteffl po líbivé rychlé akci Janky a Panušky. O čtyři minuty později si staňkovské trio zopakovalo situaci z předchozího brankového úspěchu a Šteffl opět zakon­čoval přesně - 4:1. Domácí už pouze kontrolo­vali výsledek a hostům kromě dvou hlaviček vedle branky nic nedovolili. Staňkov za­slouženě porazil soupeře z Horažd'ovic a mohl slavit první body v této sezoně.

Sestava Staňkova: Jánský - Hrach, Buer, Dolejš, Štverka­Panuška, Šobr, Poslední, Janka (89. Regál) - Trhlík, Šteffl (82. Cerha).