16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

První jarní výhra Holýšova.

První vítězství v jarní části fotbalové sezóny v kraj­ském přeboru si v neděli při­psali na své konto fotbalisté týmu FK Stafin Holýšov. Hos­tili tým Přeštic a tři stovky di­váků byly svědky napínavého utkání.
Holýšov - Přeštice    4:2  (1:0)
Branky: 40. a 69. Jeniš, 58. a 60. vlastní.
První poločas zápasu byl na obou stranách velmi vyrovna­ný. Hned ve 4. minutě vystřelil holýšovský Vladimír Chalu­pa, ale jeho střela skončila těs­ně nad přeštickou brankou. Na druhé straně měl v 10. minutě šanci přeštický Radek Šobr (na podzim ještě hráč Staňko­va), ale holýšovský gólman Antonín Vasko střelu dokázal zlikvidovat.
Stejný hráč ohrozil domácí branku i v 23. minutě, kdy se ocitl sám před brankářem Vaskem, ale gól mu sebral na poslední chvíli vracející se Jan Nový, který na brankové čáře vykopl míč směřující do domácí sítě.
Celou řadu neproměněných šancí na obou stranách prolo­mil až ve 40. minutě Petr Jeniš. Po rozehrání standardní situ­ace Miroslavem Bečvářem vy­razil gólman hostů balon před sebe, ten se dostal až k Jenišo­vi, který otevřel skóre -1:0. Do šaten tak domácí odcházeli s jednogólovým náskokem.
Do druhého poločasu domácí vstoupili aktivně. Hned v 53. minutě, kdy se holýšovský Vladimír Chalupa probojoval přeštickou obranou až před gólmana, vypálil a jeho střelu srazil do brány přeštický za­dák Benedikt. Po vlastním gó­lu Přeštic se tak Holýšov ujal vedení 2:0. V 64. minutě mohli hosté stav snížit, ale Mareš mířil nad Vaskovu bránu. Hned o čtyři minuty později se štěstí přiklonilo opět k do­mácím a hosté si dali další vlastní gól, když si do branky obránci srazili centr Jana Pro­cházky-3:0. Radost ze třetí branky ještě neutichla a o minutu později se zaplněná holýšovská tribu­na mohla radovat počtvrté - 4:0. Svůj druhý gól v utkání přidal hlavou Petr Jeniš, když si naběhl na přesný centr Vla­dimíra Chalupy. Několik minut nato skóroval opět Jeniš, tentokrát ale nejá­sal. Poslal totiž míč za záda svého spoluhráče Vaska - 4:1.
V 90. minutě padl poslední gól utkání, který vstřelil přeš­tický Václav Šperl. Nic to nezměnilo na vítězství Holýšova, který si po zásluze připsal tři body a oproti minu­lému týdnu si o jednu příčku v tabulce polepšil a je na osmém místě. „Celý zápas jsme se po­řádně nedostali do hry. Fotbal je však o gólech a v tom jsme dnes měli konečně štěstí,“ okomentoval hru svých svěřenců trenér Zdeněk Daněk a dodává, že dva góly Přeštic mužstvo zavinilo svojí pasivitou.
„Chtěl bych ale pochválit celý mančaft. Tenhle zápas jsme museli vyhrát a kluci tuto nejednoduchou úlohu zvládli," pochválil tým Holýšova Da­něk. V příštím kole čeká Stafin těžký soupeř, když zajíždí v sobotu k utkání do Chanovic.

Holýšov: Vasko - Nový, Ha­merník, Stanislav, Bečvář (72. Heller) - Švehla (46. Kraina) - Chalupa (89. Šimsa), Jeniš, Pro­cházka - Tlustý a Lukáš.  Trenér: Zdeněk Daněk.