19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Domácí přišli v závěru o Huttu a v nastaveném čase o výhru

TACHOV - Fotbalová divize: Fotbalový klub Tachov – 1. FK Příbram B 1:1 (0:0)

Domácí premiéra v divizní soutěži mužstvu FK Tachov nevyšla, jak by si přálo. Mělo blízko k zisku tří bodů, ale hosté vyrovnali brankou v nastaveném čase. Kdo se z fotbalových příznivců opozdil na historických slavnostech, které se v Tachově konaly, o nic nepřišel. V první pětačtyřicetiminutovce to byla totiž taktická bitva. Nebýt klasického výpadku domácího FK hned v úvodu utkání, nic podstatného se nedělo. Ve druhé minutě zaváhala domácí obrana a před příbramským hráčem černé pleti Bakongoliou zachraňoval gólman Pták.

V dalším minutách se hrálo převážně mezi šestnáctkami. Výjimkou byla ve 23. minutě střela Škáchy, kterou Pták kryl. O deset minut později měl tentýž hráč největší šanci prvního poločasu, ale ve výhodné pozici přestřelil. Domácí zazlobili až v závěru poločasu. Ve 39. minutě předložil Lad. Čížek Braunovi a jeho střelu zblokoval obránce na roh. Vzápětí střílel Lad. Čížek nad branku. Druhý poločas už to byla ze strany Tachova jiná káva. Od úvodních minut se hrálo pod jeho taktovkou a v prvním poločasu suverénní hosté začali mít problémy. Hned ve 47. minutě střílel Hudec z trestného kopu vedle, další jeho pokus vytěsnil gólman na rohový kop.

V 55. minutě si Hudec s Rulfem dvakrát vyměnili míč a pokus Rulfa o zakončení zblokoval obránce. Po centru Hudce hlavičkoval Luk. Čížek nad břevno. V 62. minutě měli výhodu trestného kopu hosté, ale Bakongolia poslal míč nad branku. O minutu později po nejistém zákroku gólmana Rondzika jeho spoluhráč Čejda zahrál rukou a pokutový kop Lad. Čížek proměnil – 1:0. V 72. minutě střílel nepřesně nebezpečný Bakongolia a na druhé straně vyzkoušel pozornost gólmana Lad. Čížek.

Trestný kop Čejdy domácí Pták kryl a pak přišlo zranění Hutty, jenž po zákroku soupeře skončil na nosítkách a následně v záchrance. Střídající Machač ve slibné pozici přestřelil. Domácí přežili v 86. minutě závar před svoji brankou a z protiútoku Machač sám před gólmanem střílel opět nad branku. Trest přišel v nastaveném čase, kdy vyrovnal Škácha na 1:1.