Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStrakonice podaly matný výkon. Milevsko tak trestalo

Strakonice - Nováček předvedl Na Křemelce sympatický výkon a dal dva góly. Domácí stihli jen snížit.


Strakonice podlehly doma v jihočeském derby Milevsku 1:2.

Strakonice podlehly doma v jihočeském derby Milevsku 1:2.
Autor: Jan Škrle

Zklamání. Takový výraz se hodí pro výkon strakonických fotbalistů v utkání 2. kola divize proti Milevsku.

Nováček soutěže působil na Křemelce lehčeji, byl po celý zápas lepší a zaslouženě zvítězil 2:1 (1:0). Domácí se až na výjimku nedostali k přímému ohrožení branky. „Zápas jsme nezvládli, musíme to co nejdříve odčinit,“ zdůraznil hrající šéf klubu Michal Káník.

Ve 24. minutě otevřel skóre hostující Šebek, v 62. minutě zvýšil Kosík. Tým od Otavy stihl ze závěrečného krátkého náporu jen snížit, v 92. minutě se prosadil Hajdušek.

„Milevsko vyhrálo zaslouženě. Přehrálo nás svojí sehraností a zkušeností,“ hodnotil utkání strakonický trenér Pavel Koubek. Postěžoval si, že jeho svěřenci neplnili to, co měli. „Neudrželi jsme střed hřiště. Proto jsme po přestávce museli sáhnout ke střídání. Ve druhé půli jsme hosty pustili do jednoho brejku a oni nám z něho dali branku,“ podotkl kouč. „Milevsko splnilo připravenou taktiku na sto procent.“

To hostující trenér Jaroslav Vavroch musel být maximálně spokojený. Milevští získali premiérové – navíc hned tři – body, které přivezli zvenku. Třešničkou na dortu je fakt, že jsou z derby.

Jak tedy hodnotil utkání on? „Soupeř hrál poměrně tvrdý fotbal. Naši hráči konec zápasu nezvládli a dovolili Strakonicím snížit. Byly tam taktické chyby, musíme naši hru ještě dopilovat.“

Ani jeden z celků nedohrál v plném počtu hráčů. V 79. minutě byl nejprve vyloučen Petr Hovorka. O osm minut později zamířil předčasně do šaten Málek. „Podle mě bylo Málkovo vyloučení v závěru zbytečné. Víme, že Strakonice bojují až do konce. I minulou sezonu o své kvalitě přesvědčovaly,“ vrátil se k závěrečným minutám, kdy domácí snížili, Vavroch. „Jinak přeji všem Jihočechům, aby vyhrávali a v divizi se udrželi.“

Adam Dudáček, nebo Radek Charvát? To byla otázka číslo jedna ve strakonické sestavě. Který gólman dostane přednost. Nakonec se mezi tyče postavil Radek Charvát.

Rozhodla o tom nešťastná událost. Po pátečním tréninku měla čtveřice mimostrakonických fotbalistů autonehodu, po které byli brankář Dudáček a nová posila z Dynama České Budějovice Tomáš Trněný (přichází na hostování) v nemocničním ošetřování, k zápasu tak nemohli být připraveni. Michal Kaňák hrál, Milan Šafránek byl připraven na lavičce.

Miloš Vrátný, Jan Petráš