11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

V okresním derby zvítězila Koloveč

V posledním zá­pasu druhého kola krajského přeboru čekal na diváky prestižní zápas mezi domácí Kolovčí a hosty ze Staňkova.Tyto dva týmy jsou v přebo­ru nováčci a společně toužily po prvních bodech, protože Koloveč v prvním kole pro­hrál v Holýšově a Staňkovští utrpěli porážku od fotbalistů Manětína.Domácí byli rozhodně favo­rité zápasu a do utkání vstou­pili mnohem aktivněji. V 5. minutě vystrašil brankáře hostů Jánského tečovanou střelou Mifek, ale jeho pokus skončil pouze v síti za bran­kou. Na druhé straně se dostal míč po ose Janka - Šteffl - Po­slední do velkého vápna Ko­lovče, ale posledně jmenova­ný svoji střelu hlavou namířil nad branku domácích. Kolovečtí nadále vyvíjeli tlak na obranu hostů a něko­likrát se dostali do slibné pří­ležitosti. Ve 27. minutě střílel opět Mifek, jenže na čáře stál připravený Jánský a jeho střelu bravurně vyrazil. Hráči Staňkova ovšem zá­pas nevzdávali a svojí bojov­ností a důrazem domácí tým určitě zaskočili. Často se do­stávali kombinačně před branku Simbartla, ale žádnou šanci si nevytvořili. Několikrát jejich snahu překazil domácí hráč Baxa. Tento fotbalista se i v tom nej­lehčím souboji skácel k zemi s křikem, který většina fa­noušků ocenila posměchem. Rozhodčí ale pokaždé viděl faul hráčů ze Staňkova. Ve 25. minutě zahrával Staňkov roh. Nejvýše vysko­čil obránce Bauer, jeho hla­vičkový pokus však kryl brankář domácích. O pět mi­nut později střílel Duchoň z Kolovče ze střední vzdálenos­ti těsně nad. Fotbalisté Staňkova se sna­žili hru uklidnit, ale nedali si pozor na aktivního Šperla, který se prosadil do vápna hostů a jeho střela málem otevřela skóre. Kolovečtí byli i nadále lepším týmem a po kombinaci z pravé strany střílel vedle z těžké pozice Černohorský. V nastaveném čase prvního poločasu se uvolnil Milota a po Hrachově faulu zahrávali Kolovečtí přímý kop z krátké vzdálenosti. Na centr Černo­horského vyskočil faulovaný Milota a hlavou rozvlnil síť – 1:0 pro domácí. Rozhodčí ne­nechal Staňkov ani rozehrát a ukončil první dějství zápasu.
Do druhého poločasu vstou­pili hosté aktivněji a po při­hrávce Janky zakončoval Po­slední pouze do brankáře Ko­lovče. V další akci střílel z na­dějné pozice Šteffl, ale jen těs­ně minul. V 56. minutě poslal dlouhým výkopem brankář Kolovče do šance Šperla, který však v bě­hu střílel vedle. Po následném protiútoku Staňkova byl ne­sportovně faulovaný hráč Trhlík. Provinilcem byl obránce Kolovče Baxa, který v přerušené hře udeřil útoč­níka Staňkova. Jeho zákrok však zůstal bez povšimnutí. Hra pokračovala a k přímému kopu se postavil Janka, který lehkou střelou prostřelil ne­jistého Simbartla -1:1. Koloveč však mohla záhy strhnout vedení na svoji stra­nu. Šperl se krásně prosadil, ale jeho prudkou střelu za­stavila branková konstrukce. Fotbalisté Staňkova chtěli v Kolovči bodovat naplno. Po hezkém centru záložníka Janky se ve vápně ocitl útoč­ník Trhlík, který však na letí­cí míč nedosáhl. Zápas měl tempo a 820 divá­ků vidělo útočný fotbal na obou stranách. Týmy chtěly vyhrát a diváci se fotbalem bavili. V 87. minutě přišel zlom ce­lého utkání. Stankovští za­hrávali roh a k míči se dostal Bauer, který jej ve vápně nezkrotil a ztratil jej. Z ná­sledného protiútoku nestačila obrana Staňkova zareagovat na rychlého Šperla, který střelou k tyči upravil skóre na konečných 2:1 pro domácí. Do konce utkání se už Staň­kov do žádné šance neprosa­dil, a zápas tedy skončil vítěz­stvím domácích.