Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDerby rozhodl Schötterl

Rozhodující moment přitažlivého duelu fotbalové divize mezi vejprnickou Sla­vií a Domažlicemi přišel po hodině hry: dvaadvacetiletý hostující útočník Martin Schötterl si pohrál se dvěma domácími obránci a střelou přes celou branku překonal Hajžmana v domácí svatyni. Chodové vyhráli derby 1:0!Hosté byli sice fotbalověj­ším týmem, ale bojovností překypující Vejprnice měly kopec smůly: před gólem tre­fili břevno J. Biedermann s Košťálem, po něm orazítkoval stejnou část brankové kon­strukce i Kučera. Další šance se rodily na obou stranách.„Je mi smutno," povzdechl si po prohraném derby vejpr­nický trenér Jaromír Mysli­veček. „Před zápasem omaro­dil Davídek a jako tvůrce naší hry hodně na trávníku chy­běl. Domažlice měly více ze hry, my zase hráli s plným nasazením. Tři břevna hovoří za vše," lamentoval Myslive­ček. Podle jeho slov byl pro vý­sledek důležitý jeden mo­ment: „Hosté měli v záloze Šámala, který dokáže udržet míč, my při absenci Davídka takového hráče postrádali."
Domažlický trenér Milan Dejmek byl samozřejmě s vý­sledkem a výkonem svého mužstva spokojen. „Byli jsme fotbalovější, domácí však hodně bojovali. První půli jsme měli pod kontrolou, po přestávce jsme vstřelili ukáz­kový gól. Vejprnice nás sice zatlačily, ale štěstí chybějící v utkání se Strakonicemi se tentokrát přiklonilo na naši stranu," přiznal Dejmek.Hosté nebyli kompletní, je­jich marodka se však už začí­ná vylidňovat. „Bublík by mohl být v pořádku za týden, Šot by už měl začít trénovat v tomto týdnu a Paula z nemoc­nice propustili v minulých dnech," bilancoval Milan Dejmek.
Plné absolutorium si zaslouží tachovský nováček. V domácím souboji s vysoce fa­vorizovanou rezervou Pří­brami, která v prvním kole roznesla Benešov 6:1, dlouho vedl gólem Ladislava Čížka z penalty 1:0. O vítězství však nakonec ve třetí minuté na­staveného času přišel.Konečná remíza 1:1 je přesto pro domácí borce úspěchem. „První půli byli hosté kombinačně lepším celkem, ale po přestávce jsme je zatlačili a dokázali si vytvořit i šance," pochvaloval si Miroslav Chada, trenér Tachova. Po vedoucím gólu neměli Tachovští daleko ke gólové pojistce. „Mohli jsme vést už 2:0, místo toho jsme po chybné rozehrávce inkasovali. Těší mě, že kluci dokázali hrát to, co jsme si řekli, a hlavně ve druhé půli odvedli kus práce. Mrzí mě však zranění Hutty. Ukázali jsme, že fotbal hrál umíme, se druhou půlí jsem víc než spokojen," tvrdil trenér Chada.

Pavel Hochman