Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALNa programu divize je derby Vejprnice-Domažlice

Fotbalová divize má ve druhém kole na programu šlágr jako hrom! Do Vejprnic přijedou Domažlice a souboj rivalů je vždy v centru pozor­nosti příznivců obou táborů.Vejprnice v prvním kole nebodovaly, prohrály v Tře­boni 1:3 a před vlastními di­váky budou chtít úvodní po­rážku odčinit. Trenér Jaro­mír Mysliveček bude postrá­dat obránce Bouřu. „Po utká­ní v Třeboni má nohu v sád­ře," lituje kouč. Někteří vejprničtí hráči by už měli být v pořádku. „Holý začal trénovat a k dispozici by měl už být i Kučera," tvrdí Mysliveček a dodává: „Určité problémy v sestavě budou, zdravotní stav kádru není totiž ani zdaleka ideální." Podle vejprnického kouče bude sobotní utkání pro jeho svěřence velmi těžké. „Do­mažlice jsou silný soupeř. Emoce před derby nemáme žádné a jsme celkem v klidu. Loni jsme s nimi sice dvakrát vyhráli, ale to teď už neplatí a asi budeme hrát trochu opa­trněji," tvrdí Jaromír Mysli­veček.Domažlice na úvod remízo­valy 2:2 se Strakonicemi, ale o zaslouženou výhru přišly až v nastaveném čase, kdy dovoli­ly soupeři vyrovnat. „V týdnu bylo trochu znát zklamání z výsledku, ale ted' se už díváme na Vejprnice, které považujeme za velice těžkého soupeře," uvedl do­mažlický trenér Milan Dejmek.K dispozici bude mít prak­ticky stejný kádr jako před týdnem. To znamená, že chy­bět budou nemocný Paul, zraněný Šot a Vacek, který půjde na operaci. „Potíže má ještě Mašek a zřejmě hrát ne­bude," doplňuje výčet absencí domažlický lodivod.Domácí premiéru v divizi mají před sebou fotbalisté Ta­chova. V Prachaticích sice prohráli 1:4, ale domácím byli přinejmenším vyrovnaným soupeřem a kdyby nezahazo­vali šance, mohli myslet i na bodový zisk. Rezerva Příbra­mi je však z kategorie těžkých soupeřů, což dokázala v prv­ním kole, kdy rozdrtila Bene­šov 6:1.Možnost reparátu v domá­cím prostředí mají Klatovy, které podlehly 0:2 pražské Admiře. Tentokrát hostí Ho­řovicko, které si předtím po­radilo 1:0 s Vltavínem.
Program 2. kola divize:
Vlta­vín - Třeboň (SO 10.15),
Tachov
- Příbram B (SO 17.00 - Šifalda),
Vejprnice - Domažlice (SO 17.00 - Paták),
Klatovy
- FK Hořovicko (SO 17:00 - M. Průcha),
Motorlet
- Prachatice (SO 17.00),
Admira
Praha - Votice (NE 10. 15),
Bene­
šov - Meteor Praha (NE
17.00),
Strakonice - Milevsko (NE 17.00). 

V rámci druhého kola divize A se fotbalisté Jis­kry Domažlice v sobotu 16. srpna od 17 hodin představí na půdě krajského rivala Sla­vie Vejprnice.
V loňském ročníku divize s tímto soupeřem Domažličtí dvakrát prohráli doma 1:2 a ve Vejprnicích 3:2. Oba sou­peři se střetli v rámci prvního kola Poháru ČMFS a Jiskra Domažlice v tomto utkání jednoznačně zvítězila 4:1(1:1). Tento výsledek je zavádějící, protože Vejprnicím chybělo několik hráčů základního ká­dru. Oba dva týmy, hlavně domažlický, trápí velká ma­rodka. Jiskra bude postrádat obránce Lukáše Paula a Pavla Vacka, zákložníka Michala Bublíka a útočníka Martina Šota. K nim se v tom to týdnu přidali ještě útočník Jan Ma­šek, který má pracovní úraz, a brankář Petr Pejsar se zra­něním ruky. „Jedeme do Vejprnic na­pravit domácí zaváhání se Strakonicemi, i když jsem si vědom, že vzhledem k naší velké marodce to bude velmi těžké. Vejprnice znám ze své­ho působení, jako hráč i jako trenér, velmi dobře. Mají jako my taktéž zraněné hráče, ale jsou to velcí bojovníci, takže nás tam nečeká nic lehkého," posteskl si Milan Dejmek, trenér Jiskry. Toto utkání bude řídit hlavní rozhodčí Viktor Paták z Horní Břízy s asistenty Ji­řím Křížem z Plzně a Milošem Burdou z Tachova. Delegátem utkání bude Tomáš Kubíček z Prahy.                        
Pavel Hochman
/ Jiří Pojar