14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Holýšov bez opor s Kolovčí nezaváhal

V nedělním odpo­ledni se v Holýšově hrálo der­by krajského přeboru. Holý­šovský Stafin přivítal na svém hřišti nováčka z Kolov­če. Zápas byl velmi vyheco­vaný a prestižní, o čemž vy­povídal jak počet diváků, kte­rých se zde sešlo ha osm sto­vek, tak i to, že v dresu Kolov­če se představili exholýšovští Baxa s Černohorským. Holý­šov nastoupil k utkání bez svých dvou opor, kapitána Tlustého a Majláta.

FK Stafin Holýšov - Slavoj Ko­loveč  2:1 (0:0)

Zápas začal mírnou převa­hou domácích a již ve 3. minu­tě obdržel žlutou kartu hostu­jící Homolka. V 7. minutě ob­držel přihrávku Jeniš, ale těsně minul. Chvilku poté po­slal křížnou přihrávku Huli­na před bránu Jenišovi, ale ten se k míči nedostal. Ve 24. minutě obdržel žlutou kartu hostující Baxa, hrající trenér Slavoje. Ve 31. minutě střílel z přímého kopu kolo­večský Mareš, ale pouze nad Jančovu branku. Poté se hra vyrovnala a míč se přeléval z jedné strany na druhou. Ve 41. minutě šel kolovečský Tomášek sám na Janču, ale přestřelil.Do druhého poločasu vstou­pila obě mužstva bojovně, ale byli to hosté, kdo se radoval. V 50. minutě, po přihrávce, prostřelil domácího brankáře Janču kolovečský útočník Šperl -  0:1. V 52. minutě se ocitl před brankářem Jeniš, ale tomu odkopl míč z kopačky hostují­cí obránce. O minutu později obdržel Jeniš žlutou kartu. V 58. minutě se v obrovské šanci ocitl Šperl, který osa­mocen běžel proti Jančovi, jenž famózním zákrokem míč odkopl. Poté se hra vyrovnala za mírné režie hráčů Slavoje. V 64. minutě obdržel žlutou kartu holýšovský Šimka. V 69. minutě byl faulován domácí Lukáš, který ale stačil vybojovat pro domácí ještě roh. Z následného rohu Huli­ny vyrovnal holýšovský Jeniš hlavičkou na 1:1.O dvě minuty později obdr­žel přesnou přihrávku Jeniš a z první vystřelil do odkryté brány – 2:1. V 73. minutě obdržel hostu­jící Mareš červenou kartu za tvrdý skluz do Jeniše. Od této chvíle hosté přitvrdili a při­bylo faulů z jejich strany. V 81. minutě kolovečský útoč­ník vypálil tvrdou střelu, ale Janča s menšími obtížemi míč chytil. V 85. minutě mohl Jeniš přidat i třetí gól, když vystře­lil Procházka z přímého kopu, ale Jenišovi míč před odkry­tou brankou těsně proskočil. V 87. minutě vyslal tvrdou střelu na kolovečského Sim­bartla Hulina, ale střílel těsně nad. Do konce zápasu již divá­ci žádnou větší šanci neviděli a hosté se začali smiřovat s porážkou.„Bylo vidět, že nám chyběli Tlustý s Majlátem, ale vyhráli jsme. A to je hlavní. S výko­nem kluků jsem spokojen, i když nějaké chybičky byly. Koloveč má silné mužstvo a myslím, že určitě bude patřit ke špičce krajského přeboru," prozradil po zápasu trenér Stafinu Holýšov Štěpán Hir­schl.„Zápas byl hodně vyrovna­ný. Koloveč má silné mužstvo a dnes to dokázala. Jsem rád, že mi to tam dvakrát spadlo, ale za oba góly můžu poděko­vat klukům, kteří mi na ně nezištně nahráli. Jako nejdů­ležitější moment zápasu vi­dím to, když Jančís (brankář Janča) vychytal brejk Šper­la," prozradil autor dvou bra­nek Holýšova Petr Jeniš.„Zápas byl vyrovnaný, ale srazila nás standardní situa­ce, kdy jsme neuhlídali Jeni­še, a poté ještě vyloučení Ma­reše. Holýšov byl dnes lepší v koncovce a využil šance. A o tom dnešní fotbal je. Mají velmi mladý a silný kádr a ač je papírovým favoriten na po­stup Doubravka, myslím, že Hólýšov skončí mezi prvními čtyřmi mužstvy. My jsme si dali cíl skončit do šestého místa a rádi bychom jej splni­li," řekl hrající trenér Kolov­če a bývalý hráč Stafinu Ho­lýšov Roman Baxa.Rozhodčí: Kračmer. Sestava Holýšova: Janča, Hamerník, Levička, Snášel, Hrdina, Kaas, Hulina, Lukáš, Šimka, Jeniš, Procházka.Sestava Kolovče: Simbartl, Mareš, Milota, Kufner, Baxa, Černohorský, Homolka, To­mášek, Šperl, Mifek, Duchoň.