12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Ohlasy na první divizní utkání Jiskry se Strakonicemi

Michal Bublik, záložník Jis­kry Domažlice, který v tomto utkání nenastoupil a působil jako asistent trenéra: „Mys­lím si, že to bylo nervózní utkání. Nic jiného se asi od prvního zápasu čekat nedalo. Mrzí mě, že do dvacáté minu­ty jsme hru kontrolovali a kdybychom dali gól, tak zápas určitě skončil naším vítěz­stvím. Soupeř by se sesypal jako minulou sezonu a dostal by od nás aspoň pět gólů. Ne­šťastná penalta je však posa­dila na koně a do konce polo­času jsme nehráli dobře. V druhém poločasu napravil kapitán svoji chybu, vletěl do souboje a vyrovnal na 1:1. Vě­řil jsem, že jim ještě aspoň tři góly přidáme. Zůstalo však jenom u druhé branky, třetí pojistka nepřišla a soupeř ani ne z tlaku vyrovnal na 2:2. By­la to náhodná akce a gól padl se štěstím. Nedá se nic dělat, je to škoda. Na druhou stranu jsme však rádi, že jsme ne­prohráli a máme aspoň bod,. Ted nás čeká těžký soupeř - Vejprnice, které jsme sice v poháru porazili 4:1, ale toto bude úplně jiné utkání. Uvi­díme za týden."

Miroslav Manowetz, zálož­ník Jiskry Domažlice :,,Utká­ní bylo velice smolné. Nechali jsme si dát gól v nastaveném čase, poté co jsme si vybojova­li jednogólový náskok a je te­dy škoda, že jsme vítězství neudrželi. Myslím, že jsme byli 70 minut lepším týmem. Škoda dvou náhodných gólů Strakonic. Příští týden s Vej­prnicemi nás čeká úplně jiné utkání a jiný tým než před dvěma týdny v poháru. Jejich hra je založena na veliké bo­jovnosti a určitě to bude těžký zápas."

Jaroslav Ticháček, prezident Jiskry Domažlice: „Utkání bylo velice hektické a jednalo se spíš o takovou fotbalovou bitvu. Viděli jsme spoustu tvrdých střetů. Začali jsme velice dobře a snažili jsme se o nátlakový fotbal. Kopali jsme spoustu rohů a měli jsme i několik slibných příležitostí ke vstřelení branky. Z jedno­ho protiútoku se Strakoničtí dostali do našeho území. Po nedorozumění mezi branká­řem a obráncem přišel faul a penalta, díky které se hosté dostali do vedení. To nás za­razilo a dohráli jsme první po­ločas v útlumu. Na druhou část jsme změnili taktiku, agresivitu, rozestavení a po­dařilo se nám otočit utkání. Druhý poločas byl pro diváky výborný a zajímavý. Podařilo se nám otočit utkání. Bohu­žel, když jsme se chystali za­sadit rozhodující úder, tak přišlo smolné vyrovnání. V divizi umí soupeř potrestat každou chybu a Strakonice mají v týmu kvalitní hráče se zkušenostmi ze třetí ligy. Jsem také velmi nespokojen s výkonem rozhodčích. Byly tam zbytečně tvrdé zákroky ze strany hostů, které nebyly potrestány. Nebudeme ale brečet, musíme se semknout a v příštím kole chceme ve Vej­prnicích bodovat. Divize te­prve začíná"          (poj)