21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Vítězná série fotbalistů pokračuje.

Domažližčtí fotbalisté jsou v krajském přeboru už druzí o jediný bod za lídrem.

Už jen jediný bod ztrácejí fotbalisté Jiskry Do­mažlice na lídra krajského přeboru. V sobotu totiž doma deklasovali obávaný Sokol Manětín s řadou futsalových reprezentantů, zatímco vedoucí Město Touškov získalo v souboji s Rokycany jen bod. A remízoval také další z aspiran­tů na prvenství, Rapid Plzeň, který bude příštím domácím soupeřem Jiskry. Ještě před­tím ale Domažličany čeká vý­let do Tachova.

Domažlice-Manětín   3:0 (1:0)
Domácí se do soupeře pustili s vervou a hned v úvodních minutách několikrát zahrozili. Strejc po rohu ani Černý po další standardní situaci neu­spěli a radost zaplněné tribuny nepřinesl ani Mifkův  průnik.
Domácí měli stálý tlak a soupeře do šancí prakticky ne­pouštěli. Gól doslova visel ve vzduchu,  ale přišel až dvě minuty před přestávkou. Po cen­ tru Sch6tterla z levé strany si na míč vyskočil  Mach a po svém zimním příchodu z Chodova zaznamenal první gól v dresu Jiskry.
Také ve druhé půli byli útočně naladěni hlavně domá­cí. Hned v první minutě střílel těsně vedle Schötterl, vzápětí mířil Šot jen do brankáře Po­choradského, který byl jed­ním z nejslabších článků hos­tujícího týmu, což také doká­zal v 65. minutě. Ještě před tím ale Manětín dvakrát zahrozil. Buškovu střelu ale srazil zá­ložník Černý a Pleyerovu ránu kryl bez problémů gólman Mleziva.
To jeho protějšek na druhé straně byl o poznání nejistěj­ší. V 65. minutě při chytání bezvýznamného centru vyběhl s míčem až před vápno a hlav­ní rozhodčí Bogdan mu ukázal červenou kartu. Jeho místo zaujal Kronďák a ještě než si stačil řádně zavázat tkaničky, lovil míč ze své sítě. Trestný kop z hranice šestnáctky umístil Martin Šot přesně k tyči - 2:0.
Ani potom Jiskra nepolevila v tlaku a odměna přišla v 78. minutě. Opět se blýskl "Máňa“ Šot, který si pohrál s trojicí obránců a nedal brankáři šan­ci. Bylo rozhodnuto. A to Domažličané ještě další šance zahodili. V největší tutovce se ocitl střídající Kotlan, který po Váchalově centru z malého vápna prázdnou branku přestřelil...
DOMAŽLICE: Mleziva - Strejc, Tesař, Rejthar, Jane­ček - Černý (58. Kotlan), Šá­mal, Mifek (83. Nejdl), Mach - Šot (78. Váchal), Schötterl.
Trenéři: Miroslav Moravec, Petr Kuželka.
Rozhodčí Bogdan - Liškutín Jirsa, delegát Švagr. ŽK 2:3, ČK 0:1. 400 diváků.

ŘEKLI  PO  ZÁPASE

Miroslav Moravec (trenér Domažlic): „Hráči dodrželi to, co jsme si řekli před zápasem. Hrát trošku opatrně, zezadu a spoléhat na brejkové situace. A dá se říci, že to asi nebyl ni­jak krásný fotbal, ale jinak to s takovým soupeřem nejde. Zkušenost mi říká, že když se hra otevře, Manětín to umí po­trestat. Svědčí o tom i některé předchozí výsledky jako 7:1 nebo 4:1. Do poločasu jsme dali na 1:0, i když to mohlo být lep­ší. O přestávce jsme si ještě ně­co řekli a výsledek 3:0 je krás­ný. I když mohl být i lepší. Měl jsem trochu obavy. Je vidět, že dále musíme jít zápas od zápa­su a mít trochu té pokory."
Přemysl Mach (střelec první branky): „Mám radost, že jsem dal gól. Podali jsme zodpověd­ný výkon. Co jsme si řekli, to jsme dodrželi, nenechali jsme jim prostor. Věděli jsme, co od soupeře čekat, a myslím, že jsme hráli dobře a zaslouženě vyhráli."

Martin Šot (střelec dvou bra­nek - na malém snímku): „Hráli jsme si s nimi jako kočka s myší."                                                                                                              (poj,  jem)