15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

FK Staňkov i přes bojovný výkon v Manětíně prohrál

V sobotu 9. srpna se tým Staňkova po roce působení v LA třídě znovu představil v krajském přeboru.V základní sestavě týmu z domažlického okresu se obje­vily hned čtyři letní posily - brankář Kosť, záložníci Šobr s Kohoutem a útočník Kubica. Drobná nesehranost mezi hráči byla na travnatém po­vrchu znát. Staňkov chtěl z pozice out­sidera soupeře zlobit a do utkání vstoupil velmi aktiv­ně. Hra byla vyrovnaná, plná ostrých soubojů a pohledných kombinací na obou stranách.V 15. minutě se snažil o útočnou rozehrávku hostující obránce Hrach, ale jeho pokus zachytili domácí. Z následné­ho protiútoku se ke střele do­stal Spal z Manětína a jeho te­čovaný pokus zapadl do branky hostů – 1:0. Krátce nato měl příležitost k vyrovnání Radek Šobr, jeho pokus hla­vou však vyrazil brankář domácích na roh.V zápase začínal získávat na vrch Manětín. Jeho hráči byli velmi dobře technicky vybaveni a rychlou kombina­cí se dostávali k brance hostů. Žádnou velkou příležitost si však Manětínští nevytvořili a z gólu se mohl překvapivě ra­dovat Staňkov. Po nádherné Kubicově přihrávce za obra­nu se dostal k zakončení Jan­ka. Jeho střela však minula branku o několik centimetrů. Ve 38. minutě se prosadil hostující Trhlík, slabší levou nohou však rozvlnil pouze sít ža brankou domácích. Staň­kovští však nechávali tým domácích kombinovat ve středu hřiště a museli se do konce poločasu spíše bránit manětínšté ofenzivě. Do kon­ce poločasu se už ale ani jeden tým k žádné šanci nedostal.Do druhého dějství zápasu vstoupili hráči Staňkova vý­razně aktivněji. Začali si vy­tvářet převahu ve středu hřiš­tě a tým domácích nepustili do žádné příležitosti. V 50. minutě poslal trenér Staňko­va Libor Kazda na zelený trávník další letní posilu - zá­ložníka Panušku. Tento hráč vystřídal méně aktivního Ko­houta a staňkovskou hru po svém příchodu ještě více oži­vil. V 63. minutě zůstal po hla­vičkovém souboji na trávní­ku ležet záložník Staňkova Šobr. Ukázalo se, že má trž­nou ránu na hlavě a musel být tedy vystřídán útočníkem Štefflem. Staňkovští měli i nadále převahu. Po akci aktiv­ního Kubici se do gólové pří­ležitosti málem dostal Trhlík, ale míč mu z hlavy ukradl brankář domácích. Hráči Manětína chtěli však ještě zvýšit skóre, ale jejich střelecké pokusy bud' zbloko­vala pozorná obrana Staňko­va, nebo postrádaly potřeb­nou přesnost. Z jednoho pro­tiútoku se málem do velké šance dostal útočník domá­cích. 150 fanoušků domácích však zchladil výborným obraným zákrokem Ondřej Bauer. Deset minut před koncem utkání se útočník hostů Šteffl dostal do slibného zakončení. Po centru Janky si zpracoval míč na prsa a chtěl ho z první napálit do branky domácího brankáře. Střela mu však ide­álně nesedla a míč skončil mimo hřiště i branku Ma­nětína.Do konce zápasu se už žád­ná výrazná akce neodehrála. První body v novém ročníku si tedy připsal tým ze severu plzeňského kraje. Hosté ze Staňkova by si ovšem za svůj bojovný výkon minimálně bod zasloužili.

Sestava Staňkova: Kosť - Hrach, Bauer, Dolejš, Boz­děch - Šobr (63. Šteffl), Po­slední, Kohout (50. Panuška), Janka - Trhlík, Kubica.