25 26 27 28 29 30

Na Palacké se tleskalo

STŘIBRO - Fotbalisté Baníku porazili Nepomuk 4:0

František Hlas

Mužstvo B. Stříbro vstoupilo do 1. A třídy jak nejlépe mohlo. Baníkovci navázali na výsledky v přípravě a FK Nepomuk porazili 4:0. Stříbrští fotbalisté měli po celé utkání jasně navrch a jejich vítězství je tak zcela zasloužené. O jejich převaze napovídá fakt, že hosté vystřelili vážněji na branku Baníku až v 90. minutě. V prvním poločasu ale nedokázali domácí proměnit brankové příležitosti, a tak do kabin odcházeli spokojenější hosté. Stav se totiž nezměnil ani po třech šancích Pelána a ve 40. minutě přestřelil z pěti metrů prázdnou branku Nepomuku Florus. Po změně stran přidal Baník ke kvalitní hře i přesnou koncovku. Vysoká výhra se začala rodit v 53. minutě, kdy se trefil Petraška – 1:0. Druhou branku přidal v 67. minutě Florus. O minutu později obešel Pelán dva hráče a Jareš zasunul do prázdné branky – 3:0. V 90. minutě se předvedl Florus, který připravil soupeře o míč a dlouhým sprintem utekl obraně hostů, která jej zastavila až v pokutovém území za cenu nedovoleného zákroku. Jareš se opět nemýlil – 4:0. Na Palacké se hráčům tleskalo.

B. Stříbro – FK Nepomuk 4:0. Poločas: 0:0. Branky: 53. Petraška, 67. Florus, 69. a 90. Jareš (1xPK). Rozhodčí: Komanec. ŽK: 3:5. Diváci: 200. STŘÍBRO: Kos – Hřebík, Jareš, Petraška, Pelán, Kertis, Florus, Bednář, R. Dyk, Uhlíř, M. Dyk. Střídali Ichnatolya, Svoboda a Charvát.