15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Tachovský tým dostal lekci

PRACHATICE - Fotbal – divize: TJ Prachatice – FK Tachov 4:1 (2:1, Košík 2, Frnoch, Kneifl – Habart)

František Hlas

Hráči FK Tachov si premiéru v divizní soutěži představovali určitě jinak, ale po více než vyrovnané hře prohráli v Prachaticích krutě 4:1. Tachované vstoupili do zápasu jak nejlépe mohli. Po přihrávce Rulfa vystřelil přesně k tyči Habart a hosté už v osmé minutě vedli – 0:1. Dlouho se však neradovali. O tři minuty později našel Frnoch Košíka a bylo srovnáno – 1:1. V dalších minutách skončil pokus L. Čížka nad brankou. V rozehrávce chyboval Habart a Frnoch jeho chybu potrestal – 2:1. Hosté ale nadále hráli se soupeřem vyrovnanou partii a ve 25. minutě trefil Rulf břevno. O minutu později vymotal tachovskou obranu Kováčik, ale míč skončil na boční síti. Běžela poslední čtvrthodinka prvního poločasu a hosté se zlobili na rozhodčího. Tobiáš zahrál viditelně rukou, ovšem rozhodčí zůstal v klidu. Chvíli nato odvrátili hosté nebezpečí před svoji brankou jen s vypětím sil. Do konce poločasu střílel ještě Braun a po akci Hudce hlavičkoval Luk. Čížek nad branku. V závěru zahrávali domácí roh, míč ale získal Hudec a nezištnou přihrávkou vybídl Rulfa k dlouhému sólu. ten sám před gólmanem míč dloubnul, ovšem stav se nezměnil. Po přestávce, hned ve 46. minutě, dával před branku Hudec, Braun ale na míč nedosáhl. Chybu J. Viterny napravil svým zákrokem gólman Makó. Na druhé straně neproměnil gólovku Rulf. V 70. minutě, kdy hosté tlačili, šly Prachatice do brejku a Kneifl trefil tyč. Vzápětí Hutta nastřelil břevno. V 76. minutě potrestal zaváhání L. Viterny prachatický Kováčik, jehož rychlý brejk zakončil Kneifl – 3:1. Další chybu hostů vyrobil Makó a Košík netrefil prázdnou branku. Ten si ale vše vynahradil v 88. minutě a upravil na 4:1. V 90. minutě vypíchl míč soupeři Rulf. Místo přihrávky na volného spoluhráče ale volil nepřesnou střelu a potvrdil tak, proč Tachov odjel z Prachatic s prázdnou. Zkušenější domácí měli lepší zakončení.

Poločas: 2:1. Branky: 11. a 88. Košík, 15. Frnoch, 76. Kneifl – 8. Habart. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: 0:1. Diváků: 150.

TACHOV: Makó – L. Viterna, Kaše, Luk. Čížek, J. Viterna – Machač (68. Šuranský), Hutta (88. Kabourek), Ladislav Čížek, Habart (18. Hudec) – Braun, Rulf.